Alcons Audio LR15 Pro Ribbon: nowy, ultrakompaktowy system line-array

335
Alcons-Audio-LR15

Firma Alcons Audio ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu LR15, nowego systemu liniowego, wykorzystującego opatentowaną technologię Pro-Ribbon. Nowy moduł został zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiego poziomu SPL i dalekiego zasięgu w bardzo kompaktowej obudowie.

Po dwudziestu latach firma postanowiła zastąpić zasłużony system LR14 nowym i jeszcze bardziej wydajnym Alcons Audio LR15, który ma oferować najwyższą jakość dźwięku z najwyższym osiągalnym poziomem ciśnienia akustycznego oraz zasięgiem z obudowy o niewielkich wymiarach.

Alcons Audio LR15 Pro Ribbon

Dzięki zastosowaniu opracowanej przez firmę Alcons technologii pro-ribbon w odniesieniu do średnich i wysokich częstotliwości, uzyskano bardzo szybką charakterystykę impulsową z mniejszymi aż o 90% zniekształceniami. To sprawia, że LR15 oferuje intuicyjną charakterystykę liniową z doskonałą zrozumiałością dźwięku oraz identyczne zrównoważenie tonalne bez żadnej kompresji przy każdym poziomie SPL.

alcons-rbn502rs-proribbon

Całkowicie naturalne cylindryczne czoło fali dźwiękowej, które zapewnia specjalnie zaprojektowany i posiadający wiele patentów 5-calowy przetwornik wstęgowy RBN502rs z 5-calową cewką głosową, w połączeniu z symetryczną konfiguracją komponentów pozwala uzyskać niezwykle naturalną i wyjątkową kontrolę wzoru zasięgu zarówno w planie pionowym, jak również w poziomym aż do najwyższych częstotliwości.

Alcons-Audio-LR15

Sekcja najniższych częstotliwości składa się z dwóch przetworników najnowszej generacji o średnicy 6,5 cala. Jest to doskonała hybryda woofera z przetwornikiem średnio-niskotonowym, który cechuje się strukturą motoryczną o istotnie zwiększonym wychyleniu membrany oraz podwójną cewką o średnicy dwóch cali. Działanie wooferów jest sprzężone z nowymi portami FlowVent, które zapewniają zoptymalizowaną emisję fali dźwiękowej z minimalną kompresją portu oraz pozwalają na rozszerzenie użytecznej charakterystyki niskich częstotliwości w dół aż do 53 Hz.

Alcons LR15 będzie oferowany z 90° (LR15/90) lub 120° (LR15/120) dyspersją poziomą.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl