AKG C636 – Pojemnościowy mikrofon na scenę!

1

Czy pojemnościowy mikrofon sprawdzi się na scenie? Oczywiście! Wszystko zależy jednak od konkretnego środowiska w jakim będzie musiał pracować. Dziś prezentujemy Wam krótki test mikrofonu AKG C636 jaki przygotował na początku sierpnia portal muzykuj.com!

Od debiutu modelu AKG C636 mijają dzisiaj dokładnie 3 lata, więc okazja aby o nim przypomnieć jest tym bardziej zasadna, zwłaszcza że model cieszy się dość dobrą opinią a to z racji jego uniwersalności. Konstrukcja została także doceniona 2 lata temu podczas rozdania najbardziej prestiżowych nagród NAMM TEC Awards 2018, kiedy to mikrofon ten zwyciężył w swojej kategorii.

Mimo swojej pojemnościowej konstrukcji sprawdzi się bardzo dobrze na scenie, przenosząc studyjne walory tej kapsuły. Za bezpieczeństwo na scenie odpowiada opatentowane podwójne zawieszenie, które znacząco redukuje szumy podczas użytkowania. Kapsuła jest osadzona na wysoce chłonnym gumowym łożysku, co eliminuje wszelkie odgłosy generowane przez konstrukcję, a regulowana sieć równoważąca eliminuje wibracje w szerokim zakresie częstotliwości. Ponadto spora warstwa mosiądzu pod kapsułą służy jako przeciwwaga, która zwiększa stabilność i zapewnia czystszą akustykę.

Sugerowana cena AKG C636 to ok. 1950 zł

Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do poniższego testu:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akg.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj