Premiera: Nord Piano 5!

3

Nord Piano 5 to najnowsza edycja wielokrotnie nagradzanej serii Piano. Instrument wyposażono w dwa silniki fortepianowe, syntezatory z dwoma samplami i dwukrotnie większą pamięć niż poprzednia generacja. Zapraszamy do naszej publikacji po więcej szczegółów!

Dzięki połączeniu wysokiej jakości klawiatury z trzema czujnikami i ekskluzywną technologią Virtual Hammer Action przenośne Nord Piano 5 zapewnia wyjątkowe i jeszcze lepsze wrażenia z gry. Na początek zapraszamy do pierwszej oficjalnej prezentacji video:

DOŚWIADCZENIE NORD PIANO

Nord Piano 5 jest dostarczany z niesamowitymi brzmieniami 9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych, clavinetu, pianin cyfrowych, a także marimby i wibrafonu. Jeszcze więcej fortepianów można pobrać bezpłatnie ze strony www.nordkeyboards.com.

Dwa niezależne pianina i syntezatory oparte na samplach

Sekcje Piano i Sample Synth w Nord Piano 5 zawierają po dwie niezależne warstwy. Dwa pianina i dwa syntezatory samplowe mogą być używane jednocześnie w różnych splitach lub konfiguracjach warstw. W połączeniu z wszechstronnym routingiem efektów można osiągnąć szeroki zakres kombinacji: od klasycznych ustawień zespołowych po bogate pejzaże dźwiękowe.

Technologia Virtual Hammer Action

Wyjątkowa technologia Virtual Hammer Action w połączeniu z ruchami fizycznych młoteczków zapewnia wyjątkową autentyczność i dynamiczną reakcję, czego wynikiem jest akcja klawiatury, która obsługuje dynamiczną grę z niesamowitą kontrolą na każdym poziomie szybkości.

Najważniejsze cechy:

 • 73-klawiszowa klawiatura ważona z potrójnym czujnikiem
 • 88-klawiszowa klawiatura ważona z potrójnym czujnikiem
 • technologia Nord Virtual Hammer Action
 • zaawansowane warstwy (2 silniki brzmieniowe piano + 2 syntezatory samplowe) NOWOŚĆ
 • Advanced KB Split z opcjonalnymi przejściami NOWOŚĆ
 • Płynne przejścia
 • Wyświetlacz OLED zapewniający doskonałą orientację

SEKCJA PIANO

Nowa, potężna sekcja Piano zawiera dwa fortepianowe silniki brzmieniowe, których można używać jednocześnie w jednej warstwie lub w podziale.

9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych i wiele więcej…

Fabryczny zestaw sampli Nord Piano 5 zawiera 9 fortepianów, 9 pianin i 10 ulepszonych fortepianów elektrycznych, clavinet, piana cyfrowe, marimba, wibrafon i wiele więcej z ekskluzywnej Nord Piano Library – wszystko starannie wyselekcjonowane ze względu na swój niepowtarzalny charakter. Najnowocześniejsza technologia samplowania firmy Nord uchwyciła niezwykłe niuanse i prawdziwy charakter instrumentów źródłowych.

Baza Nord Piano Library jest regularnie aktualizowana o nowe, unikatowe brzmienia światowej klasy i zawsze jest dostępna bezpłatnie! Wszystkie dźwięki można łatwo zastąpić za pomocą programu Nord Sound Manager.

Zaawansowany rezonans strun

Unikatowy i zaawansowany rezonans strunowy Clavii dokładnie odtwarza złożoną wzajemną grę struny fortepianu, a także dodaje bogatej atmosfery prawdziwego fortepianu podczas gry z pedałem na dół.

Nord Triple Pedal z funkcją Dynamic Pedal Noise

Nord Triple Pedal oprócz wyjątkowej dynamiki pedału sustain zawiera też pedały soft i sostenuto. Triple Pedal umożliwia również funkcję odgłosu pedału i dynamicznie symuluje mechaniczne odgłosy podnoszenia i zwalniania mechanizmu amortyzatora.

Najważniejsze informacje o sekcji Piano

 • 2 niezależne warstwy fortepianu NOWOŚĆ
 • 2x większa pamięć na próbki z Nord Piano Library NOWOŚĆ
 • 120-głosowa polifonia
 • Opcje kreatywnej barwy fortepianu, w tym filtr Dyno
 • 3 dynamiczne krzywe pasujące do każdego stylu gry
 • Dynamiczny szum pedału przy użyciu Nord Triple Pedal
 • Zaawansowany rezonans strun
 • Miękkie uwolnienie
 • Wszystkie dźwięki są wymienne

SEKCJA SAMPLE SYNTH

Dwa zupełnie nowe niezależne syntezatory samplowe z bardzo dużą rozszerzoną pamięcią na dźwięki w Nord Sample Library.

Sekcja Sample Synth zawiera całkowicie przerobiony wybór wysokiej jakości dźwięków z Nord Sample Library zawierający wyłącznie licencjonowane dźwięki z legendarnego mellotronu i chamberlinu, a także wybór sampli z bibliotek Symphobia i Swing! wg ProjectSAM. Wszystkie dźwięki można szybko zastąpić za pomocą Nord Sound Managera.

Sekcja Sample Synth zapewnia dwie w pełni funkcjonalne i niezależne warstwy i jest wyposażona w intuicyjną kontrolę ataku, zaniku / zwolnienia i dynamicznej reakcji na prędkość. Można też stworzyć własne instrumenty samplowe, korzystając z unikatowego, bezpłatnego oprogramowania Nord Sample Editor dla komputerów Mac i Windows.

Unison i Tru-Vibrato

Sekcja Sample Synth ma zupełnie nową funkcję Unison, która w kreatywny sposób łączy kilka sampli w bogaty dźwięk, naśladujący brzmienie zespołu. Sekcja ma również „Tru-Vibrato”, które dokładnie modeluje unikatowe cechy vibrato dla szerokiej gamy instrumentów dętych, blaszanych i smyczkowych.

Najważniejsze informacje o sekcji Sample Synth

 • 2 niezależne warstwy syntezatora samplowego NOWOŚĆ
 • 2x większa pamięć na próbki z Nord Sample Library NOWOŚĆ
 • Filtry Soft i Bright NOWOŚĆ
 • Tru-Vibrato NOWOŚĆ
 • Tryb Unison dla bogatych dźwięków, symulujących wykonanie zespołowe NOWOŚĆ
 • Kontrola ataku, zaniku / uwolnienia i dynamiki
 • Wszystkie dźwięki są wymienne

SEKCJA EFEKTÓW

Sekcja Effect oferuje szeroki wybór błyskawicznych ustawień wysokiej jakości efektów stereo wzorowanych na klasycznych stompboxach. Efekty można dowolnie przypisać do dowolnej warstwy w PIANO i SAMPLE SYNTH.

Sekcja efektów w Nord Piano 5 obejmuje Tremolo, Phaser, Chorus, Pan, Wah, RM, Flanger, Vibe, EQ, Delay i Reverb. Efekt pogłosu ma pięć różnych rozmiarów (Booth, Room, Stage, Hall i Cathedral) w celu dodania nastroju do dźwięków. Tryby Bright i Dark pozwalają na wzmocnienie lub zredukowanie góry. Nowa opcja Chorale dodaje bujnego efektu modulacji.

Dostępne modele:

 • Nord Piano 5 73 ma 73-klawiszową klawiaturę ważoną z trzema czujnikami
 • Nord Piano 5 88 ma 88-klawiszową klawiaturę ważoną z trzema czujnikami

DOSTĘPNOŚĆ: Nord Piano 5 trafi do sprzedaży wiosną 2021 roku. Ceny zostaną podane w późniejszym terminie. 

Nord Piano 5 jest ręcznie robione w Szwecji przez Clavia DMI AB. Niektóre elementy specyfikacji mogą jeszcze ulec zmianie. W razie potrzeby z pewnością Was o tym poinformujemy 🙂

Więcej szczegółów
Producent: https://www.nordkeyboards.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj