Waldorf Quantum MK2! Jeszcze mocniejszy i jeszcze lepszy?

219
Waldorf Quantum MK2

Zaprezentowana właśnie druga generacja flagowego syntezatora Quantum od Waldorf Music, którego premiera miała miejsce w 2018 roku, to nie tylko znaczący upgrade firmaware’u (ver. 3.0) ale także fizyczne, bardzo istotne zmiany!

Firma Waldorf Music po pięciu latach od premiery pierwszej wersji, zaprezentowała swój flagowy syntezator Quantum w wersji MK2. Nowy model bazuje mocno na syntezatorze z 2018 roku, ale oferuje też nowe rozwiązania i funkcje, które pozwalają na jeszcze bardziej zaawansowane i kreatywne tworzenie dźwięków.

“Sama moc, która jest na wyciągnięcie ręki dzięki tej jednej maszynie, jest po prostu absolutnie zapierająca dech w piersiach.”

– Reinhold Heil

Waldorf Quantum MK2

To co naszym zdaniem najważniejsze to zupełnie nowa i rewelacyjna klawiatura Fatar TP8/SK z obsługą polifonicznego Aftertouch! Producent zastosował ją po raz pierwszy w ubiegłym roku, kiedy do oferty trafiła klawiszowa wersja syntezatora Iridium. Ta dynamiczna, obejmująca 5 oktaw (61 klawiszy, półważonych) klawiatura, daje nowe możliwości ekspresji i korzystania z potencjału instrumentu w jeszcze większym zakresie. Podczas gdy monofoniczny aftertouch sprawia, że wszystkie grane nuty reagują w ten sam sposób, polifoniczny aftertouch zapewnia modulację poszczególnych nut.

“Zdecydowanie jeden z najbardziej inspirujących syntezatorów cyfrowych, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich dziesięciu lat.”

– Richard Devine

Waldorf-Quantum-MK2

Instrument otrzymał dodatkowe 8 głosów, co łącznie daje już 16, a także znacząco poszerzono pamięć do 59 GB! Pozwali to projektantom dźwięku na przechowywanie w pamięci nawet dużej ilości złożonych dźwięków opartych na samplach. Odświeżono także kolekcję fabrycznych presetów oraz podstawową bibliotekę próbek. Wśród twórców nowych brzmień wymienić możemy wielu światowej klasy projektantów dźwięku, w tym Richarda Devine’a, Howarda Scarra, Joerga Huettnera, Kevina Schroedera, Kurta Adera i innych.

Wśród nowych funkcji znajdziemy także rozszerzoną macierz modulacji, nowe efekty, ulepszone możliwości arpeggiatora oraz nowy interfejs użytkownika. A skoro o interfejsie użytkownika mowa, to warto zwrócić uwagę również na nowy wygląd instrumentu. Syntezator posiada nowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości zapewniający szersze kąty widzenia i intuicyjny sposób kontrolowania bardziej zaawansowanych funkcji. Ponadto, obudowa sprzętu lśni w nowym, klasycznym, niebieskim wykończeniu nazwanym “Naval Blue”.

Waldorf Quantum MK2

Pozostałe cechy silnika pozostają takie same jak w Quantum Mk1. Ten sam silnik multi-timbral z trzema oscylatorami z multisyntezą, analogowo-cyfrowy system filtrów, ogromny silnik modulacji z 6 dowolnie przypisywanymi LFO, obwiedniami i wiele więcej!

“Naprawdę uważam, że Waldorf popchnął sztukę syntezatorów do przodu.”

– Hans Zimmer

Waldorf Quantum MK2 jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie ok 22.000 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://waldorfmusic.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

Posłuchajcie co na temat nowego instrumenty są mówią sami artyści:

Reinhold Heil