The One Smart Piano: aplikacja do nauki gry na pianinie

1151
The-One-Smart-Piano

Nauka gry na instrumencie przy pomocy muzycznych aplikacji dostępnych na komputery, tablety czy smartfony stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Fakt ten nie powinien dziwić ponieważ nie każdy chce być światowej klasy wirtuozem, a jedynie czerpać radość z gry na instrumencie, który ma niezwykle pozytywny wpływ na nasz rozwój. Dziś przyjrzymy się propozycji amerykańskiej firmy The One Smart Piano.

The One to amerykańska firma, która jest producentem pianin cyfrowych oraz keyboardów. I choć instrumenty te mogą być używane samodzielnie to w połączeniu z dedykowaną i darmową aplikacją wspierającą naukę gry powinny zainteresować wszystkich młodych oraz początkujących miłośników biało-czarnej klawiatury.

Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do poniższego materiału wideo:

The One SmartPiano ma 4 główne tryby:

„Sheet music” – są to stale uzupełniane pliki z zapisem nutowym dostępnych utworów. Część utworów jest darmowa, natomiast dostępne są jeszcze płatne utwory do kupienia z obszernej biblioteki producenta. W trybie tym mamy dostępną funkcję „auto play”, która pozwala na naukę melodii oraz tryb „A-B repeat”, dzięki któremu możemy skupić się na ćwiczeniu konkretnej frazy.

„Crash Course” – pozwala na przyśpieszoną naukę wybranego utworu. Mamy możliwość zmiany tempa utworu, włączenia oraz wyłączenia zapisu nutowego w tle lub wybrania konkretnej części granego utworu. W aplikacji mamy wyświetloną klawiaturę pianina, na którą spadają w odpowiedniej chwili i o odpowiedniej długości nuty sygnalizujące, który z klawiszy mamy nacisnąć i jak długo go trzymać. Keyboard oraz pianino The One sygnalizuje to samo diodami LED znajdującymi się na pasku nad klawiszami, co zdecydowanie ułatwia zapamiętywanie nut i ułożenie palców na klawiszach.

„Videos” – znajdują się tam interaktywne tutoriale oraz lekcje w formie filmów video. Na lekcje składa się demo video z przedstawieniem sposobu zagrania utworu oraz jak wygląda to w połączeniu z aplikacją. Dołączone są do tego pliki z zapisem nutowym, rhythm game oraz lekcja video z dokładnym wyjaśnieniem sposobu grania.

„Games” – są to mini gry mające na celu urozmaicenie nauki gry na instrumencie. Dostępne są różne poziomy trudności. Podczas grania utworu zdobywamy punkty oraz gwiazdki, które są na samym końcu zliczane i układane w ranking.

Więcej szczegółów
Producent: https://theonemusic.com / https://smartpiano.pl
Dystrybutor: https://soundstation.pl