Synclavier Regen – syntezator z historycznym rodowodem

265
Synclavier Regen

Synclavier, legenda jeśli chodzi o cyfrowa syntezę dźwięku, wraca do gry z nowym instrumentem na miarę nowych czasów: przywitajcie Synclavier Regen!

W latach 70. i 80. instrumenty spod znaku Synclavier zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej muzyki, proponując pionierskie rozwiązania w dziedzinie cyfrowej syntezy dźwięku. Niestety ich niepraktyczne gabaryty oraz nieprzystępne ceny spowodowały, że mimo dużego rozgłosu, nie osiągnęły dużej popularności, a w konsekwencji zostały wyparte przez nowocześniejsze produkty konkurencyjnych marek.

Synclavier Regen

Mimo to brzmienie Synclavier zapisało się złotymi zgłoskami na kartach muzycznej historii i przez kolejne dekady pozostawało w sferze legend nieosiągalnych dla zwykłych śmiertelników (nie licząc reprodukujących je pluginów)… Aż oto w roku 2022 na rynku pojawia się Synclavier Regen – najnowsza inkarnacja ikonicznego syntezatora, ubrana w formę i funkcje dopasowane do potrzeb dzisiejszych użytkowników i w dodatku oferująca dużo więcej niż jej sławni praprzodkowie!

Synclavier Regen

Regen to biurkowy syntezator bazujący na silniku DSP Synclavier II, ale dodający do niego także syntezę subtraktywną, wykorzystanie sampli czy nowoczesną technologię MPE, aby móc tworzyć unikalne, wielowarstwowe brzmienia. Do tego wbudowane efekty, kolorowy wyświetlacz LED i dosyć nietypowy sposób obsługi czynią z niego intrygujące urządzenie o niezwykle zapowiadającym się potencjale. Obejrzyjcie prezentację wideo i przekonajcie się sami!

Nа razie Synclavier Regen jest dostępny jedynie w przedsprzedaży i można go zamówić na stronie producenta w cenie 2499 dolarów.

Więcej szczegółów: https://www.synclavier.com