Roland FP–90: Trochę magii w świecie pianin cyfrowych

0

Jeśli grasz na pianinie, to rozumiesz, że inspiracja może pojawić się w każdym miejscu – tak o swoim najnowszym wypuście pisze firma Roland.

To zdecydowanie nie jest budżetowe pianinko, które kupimy dziecku od kilku dni chodzącemu do ogniska muzycznego.
Za cenę, średnio 7500zł, dostaniemy prosty, a zarazem wytworny z urody sprzęt. Łączy on w sobie moduł brzmieniowy i świetną klawiaturę, pochodzące z flagowych modeli Roland. Znakomity, wielokanałowy system nagłośnieniowy, który sprawdzi się zarówno w kameralnym otoczeniu, jak i podczas używania zewnętrznego systemu nagłośnienia na większych estradach, dopina listę niewątpliwych zalet tegoż instrumentu.
option_heroProducent zapewnia, że pianino dysponuje bogatym i mocnym dźwiękiem głośników głównych, oraz dźwięcznymi wysokimi tonami wydobywającymi się z opracowanych od nowa stożkowych głośników wysokotonowych. Dodatkowo, korektor charakterystyki umiejscowiony na panelu przednim, pozwala dostosować barwę instrumentu w zależności od upodobań użytkownika i miejsca, w jakim pianino jest używane.
Firma wprowadziła również unikalny proces modelowania brzmienia fortepianowego – SuperNATURAL, mający idealnie odwzorowywać brzmienie, alikwoty i rezonans żywego instrumentu akustycznego.keyboard_sound_heroDodatkową zaletą FP-90 jest klawiatura PHA-50, łącząca drewno i elementy odlewane. Piękne drewniane boki nadają każdemu klawiszowi znajomą, sztywną masywność, którą czuje się podczas gry, a trwała rama wewnętrzna sprawia, że pianinem będzie można cieszyć się przez długie lata, bez martwienia się o niezawodność.

Na koniec, firma Roland zafundowała swoim użytkownikom nie lada gratkę.
Za pomocą technologii Bluetooth, pianio FP-90 może strumieniować dźwięk ze smartphona i tabletu, co daje nam możliwość bezprzewodowego uruchomienia akompaniamentu bezpośrednio z głośników pianina.
Instalując zaś bezpłatną aplikację Piano Partner 2, dostaniemy dostęp do akompaniamentów w różnych stylach, w tym pop, jazz i blues.
pg_top_white pg_top_black

Pianino dostępne jest w dwóch kolorach – czarnym i białym.
Więcej o samym instrumencie i dodatkowym wyposażeniu przeczytacie na
stronie producenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here