Roland FP-10, nowe pianino cyfrowe dla każdego!

0

Roland pokazuje swoje kolejne nowości tuż przed targami NAMM Show 2019. Jednym z nich jest nowe, przenośne pianino cyfrowe Roland FP-10.

Cała linia pianin cyfrowych typu stage piano Roland FP, zyskała dużą popularność, od momentu, w którym weszła na rynek. Dziś do tej serii dołącza najprostszy model, oznaczony symbolem FP-10. Tak więc mamy już w całej linii modele: FP-90, FP-60, FP-30 i FP-10.

Najprostszy w tym przypadku, absolutnie nie oznacza najgorszy. Producent, postanowił stworzyć świetny instrument tak jak cała seria FP, zmniejszając jedynie część funkcji w stosunku do innych modeli, do poziomu, który jest optymalny dla początkujących muzyków. Jednak przeglądając specyfikację instrumentu, uważamy, że jest to pianino, które z powodzeniem może być używane także przez zaawansowanych klawiszowców, a to głównie ze względu na pełną, ważoną 88-klawiszową klawiaturę z systemem młoteczkowym i powierzchnią Ivory Touch, imitującą kość słoniową. Daje to pełną kontrolę i jednocześnie swobodę gry jak na akustycznym instrumencie.

Instrument został wyposażony w uznany silnik brzmieniowy SuperNATURAL, który zapewnia bardzo dobrej jakości brzmienie fortepianu, a także wiele innych jak e.piano czy strings. Polifonia to 96, a na pokładzie także wbudowane głośniki i łączność Bluetooth i MIDI, dzięki której możesz połączyć się ze światem DAW i aplikacjami od Apple GarageBand po Roland Piano Partner 2.

Instrument można także doposażyć w opcjonalny statyw i pedał ekspresji – damper. Pianino będzie kosztować ok. 2.400 zł, a jego dostępność szacowana jest już na początek lutego.

Reasumując… Piano cyfrowe Roland FP-10 to instrument dla początkujących z doskonałym brzmieniem i grywalnością. Zawiera uznane brzmienia fortepianu Rolanda oraz ekspresyjną 88-klawiszową ważoną klawiaturę, zapewniającą najwyższą jakość, która wcześniej była niedostępna w tej klasie cenowej. FP-10 jest idealny zarówno dla zaawansowanych uczniów fortepianu, jak i dla zawodowych muzyków, którzy potrzebują przenośnego instrumentu do grania na scenie, w domu lub nauczania.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.roland.com/pl/fp-10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here