Poznajcie najnowszy syntezator Roland JD-08 Boutique!

1
Roland JD-08 Boutique
Roland JD-08 Boutique ze stacją dokującą DK-01 i klawiaturą K-25m

Na początku listopada swoją premierę miały dwa nowe syntezatory marki Roland z serii Boutique. Opisywany już przez nas kilka dni temu JX-08 oraz tytułowy JD-08. Zapraszamy do prezentacji.

Kultowy syntezator Roland JD-800, debiutujący w 1991 roku był ulubieńcem czołowych producentów muzyki elektronicznej. Świetne brzmienia i intuicyjny panel sterujący zachwycał przez wiele lat. W ostatnim czasie Roland postanowił go wskrzesić odwzorowując wszystkie jego cechy w formie programowej Roland JD-800 Software dostępnej na platformie Roland Cloud. Pisaliśmy o nim: TUTAJ

Teraz producent robi zrobił kolejny krok prezentując hardware’owy model JD-08 zapewniający znakomitą brzmieniową konstrukcję oryginału, wraz z rozszerzoną polifonią, dwuczęściowym sekwencerem polifonicznym i innymi nowoczesnymi ulepszeniami.

“Kompaktowy, ale potężny JD-08 Boutique to unowocześnienie kultowego syntezatora JD-800 do nowoczesnego procesu pracy. Znany z obszernych praktycznych elementów sterujących i bezkompromisowej elektronicznej palety barw, JD-800 pomógł zdefiniować brzmienie lat 90. i późniejszych. JD-08 wiernie odtwarza klasyczny instrument, wykorzystując 108 oryginalnych przebiegów i zaawansowane techniki modelowania, aby zapewnić charakterystyczny proces pracy przy projektowaniu dźwięku JD. Ponadto nowoczesne ulepszenia, w tym rozszerzona polifonia i dwuczęściowy sekwencer polifoniczny, zapewniają głębszą swobodę tworzenia i edycji muzyki.”

– komentuje Roland

Kompaktowy JD-08 z pewnością wpasuje się w przestrzeń nowoczesnego producenta, a dzięki zaktualizowanemu USB-C audio/MIDI i pełnowymiarowym gniazdom MIDI można grać i synchronizować się z prawie każdym sprzętem. Jest też zewnętrzne wejście dla zegara do synchronizacji z klasycznymi instrumentami analogowymi lub nowoczesnymi systemami typu Eurorack.

Roland JD-08 Boutique
Roland JD-08 Boutique

Główne cechy:

  • Czteroczęściowa struktura brzmień, wielofazowe obwiednie time variant i suwaki palet
  • Zawiera 64 presety oryginalne oraz 21 nowych presetów
  • Szczegółowe odtworzenie unikalnej dwustopniowej sekcji multiefektów JD-800
  • Edytowalne distortion, phaser, spectrum, enhancer, delay, chorus, oraz reverb
  • 64-krokowy, dwuczęściowy sekwencer polifoniczny z losowym patternem
  • Wbudowany arpeggiator
  • Dwuczęściowy multitimbral z rozszerzoną polifonią
  • EXT CLOCK IN do sterowania wewnętrznym sekwencerem i arpeggiatorem

Więcej szczegółów: https://www.roland.com/pl

Więcej publikacji Roland: TUTAJ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj