Pianina cyfrowe Gewa Keys już dostępna w Polsce!

0

W ubiegłym roku swoją premierę miała nowa linia pianin cyfrowych od GEWA Keys produkowanych w Niemczech. Pianina są zdecydowanie warte zainteresowania, a dziś podpowiemy Wam gdzie ich szukać w Polsce…

Aktualnie pod nowym brandem GEWA Keys jaki stworzył niemiecki koncern GEWA Music znajdziemy cześć modeli. Od podstawowego zaczynając GEWA DP300G, choć i on jest już bardzo mocno zaawansowany, poprzez modele DP340GUP360GUP380GUP380WK, na flagowym modelu UP400G kończąc.

Pisaliśmy już o nich kilkukrotnie, tak więc odsyłamy Was do naszych publikacji pod linkiem: https://uptone.pl/tag/gewa-keys.

Mimo, że każdy z modeli różni się nieco specyfikacją o czym przeczytacie zarówno w naszych publikacjach jak i na stronie dystrybutora: https://pl.gewamusic.com/products/890/pianina-cyfrowe oraz na stronie producenta: https://gewakeys.com/instruments, to mają one kilka wspólnych i bardzo ważnych cech.

Po pierwsze są produkowane w Niemczech w jednej fabryce co sprawia, że poddawane są bardzo wysokim kontrolom jakości co ma być gwarancją ich jakości. Po drugie ich podstawowe i najważniejsze brzmienia oparte są na jednym z najlepszych i najpopularniejszych fortepianów koncertowych, modelu Steinway D274. Wszystkie oferują bardzo wysokiej jakości mechanizm klawiatury, mający dawać jak najwierniejsze odczucia podczas gry. Najwyższe modele poza mechanizmem młoteczkowym posiadają klawiaturę drewnianą i specjalną powłokę Ivory Touch, mającą imitować kość słoniową, która była kiedyś używana do pokrywania klawiszy w fortepianach i pianinach akustycznych, dzięki której podczas intensywnej gry i poceniu się palców nie ślizgały się one po klawiaturze.

Oczywiście w instrumentach tych znajdziemy całą masę przydatnych funkcji od metronomu, poprzez rejestrator, zaawansowany system głośników, funkcje edukacyjne, wejście słuchawkowe i masę dodatkowych brzmień, efekty i wiele możliwości edycyjnych.

To co z pewnością ucieszy wielu z Was to fakt, że od pewnego czasu instrumenty te są dostępne także w Polsce. Z racji jednak tego, że są to instrumenty nie najtańsze i nawet najprostszy model DP300G z powodzeniem możemy zaliczyć do półki dla profesjonalnych pianistów (mimo iż kosztuje ok. 4.600 PLN) to ich dostępność ograniczona jest zaledwie do kilku salonów muzycznych, a są to:

Więcej szczegółów
Producent: https://gewakeys.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here