Billy Watman prezentuje prototyp Faith Lyra Nylon String

0

Faith Lyra Nylon String to prawdziwa gitarowa hybryda łącząca w sobie walory gitary klasycznej, z wyspecjalizowanym instrumentem przeznaczonym do współczesnych technik fingestyle. Zobaczcie premierową prezentację tego instrumentu! Z gitarą zasiadł Billy Watman grając swoją aranżację utworu Aerosmith “Dream On”!

Billy to niewątpliwy mistrz techniki fingerstyle. Dziś mamy okazję posłuchać go w wykonaniu swojej aranżacji utworu “Dream On” z repertuaru Aerosmith.

Gitara, na której Billy zagrał ten utwór, to instrument prototypowy, który w Wielkiej Brytanii w sprzedaży pojawi się już w grudniu tego roku.
Do globalnej sprzedaży ma trafić na początku przyszłego roku z drobnymi zmianami względem instrumentu zaprezentowanego na poniższym wideo. Pod filmem kilka szczegółów technicznych.

Hybrydowa natura Faith Lyra przez producenta określona została jako “idealna gitara nylonowa dla nieklasycznych gitarzystów”. Co producent miał na myśli?
Otóż instrument ma starannie wyprofilowany gryf, który nie jest tak szeroki jak w tradycyjnej gitarze klasycznej. Jednak z drugiej strony, w przeciwieństwie do innych gitar „hybrydowych”, nie jest on zbyt wąski, co skutecznie sugeruje wysoką przydatność instrumentu w technice fingerstyle.

Specyfikacja techniczna

Wideo przedstawia gitarę Faith Lyra (prototyp przedprodukcyjny). Model produkcyjny będzie miał mniejszą rozetę wokół otworu rezonansowego.

  • Top: lity cydr czerwony
  • Boki oraz tył: lite drzewo różane (palisander)
  • Podstrunnica: heban
  • Węższy profil: szerokość siodełka około 47 mm.
  • Elektronika: Fishman Sonitone Classical
  • Sugerowana cena: około 1099 $

Więcej szczegółów
Producent: https://www.faithguitars.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj