Nowy fortepian hybrydowy CASIO GP-500

1

Coraz więcej w naszym życiu prób połączenia tego co było z tym co jest. Nie inaczej jest w przypadku nowych pomysłów stworzenia fortepianu idealnego. Czyli połączenia akustyki znanej z klasycznych fortepianów z elektroniką naszych czasów. Poznajcie CASIO GP-500.

Fortepian CASIO GP-500 to w gruncie rzeczy instrument o parametrach zbliżonych do klasycznego fortepianu. Jednak producent zaproponował, byśmy te same, klasyczne odczucia z gry, otrzymali za pośrednictwem elektroniki właśnie.
I tak, do dyspozycji dostajemy wysokiej klasy moduł brzmieniowy AiR Grand Sound Source, który daje nam możliwość gry na wielu instrumentach znanych ze światowych sal koncertowych. Łącznie, z CASIO GP-500 otrzymamy 35 brzmień.

Elektronicznie, CASIO GP-500 serwuje nam cały pakiet efektów cyfrowych – symulacja sali – 12 rodzajów, ustawienia pozycji słuchającego – pianista oraz 3 inne rodzaje, chorus – 4 typy, jasność brzmienia – 7 typów, DSP – dla niektórych brzmień, tryb słuchawkowy oraz synchronizację.

Dla bardzo wymagających pianistów najistotniejszą cechą nowego fortepianu CASIO, będzie niewątpliwie klawiatura, która według producenta, nie odbiega w zasadzie niczym od klasycznych klawiatur fortepianowych. Firma postarała się, by zapewnić tę samą długość klawisza i młoteczka, by grający odczuł swoją grę dokładnie tak samo jak na tradycyjnym fortepianie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.casiomusic.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zapewne jeszcze przez najbliższe kilkadziesiąt lat na konkursie Chopinowski będzie w użyciu klasyczny fortepian koncertowy, ale postęp technologiczny jest już na takim poziomie, że nie wiadomo co nas czeka za 200-300 lat :). Trzeba przyznać, że Casio stworzyło niesamowity instrument, który powinien zadowolić nawet najbardziej sceptycznie nastawionego do instrumentów cyfrowych pianistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here