KORG Nautilus & Opsix: nowa stacja robocza i syntezator już niebawem?

0

Korg zaprezentował właśnie dwa nowe instrumenty klawiszowe. Nautilus to stacja robocza i młodszy brat flagowego KRONOS-a, zaś Opsix jest nowym syntezatorem opartym na syntezie FM.

Korg Nautilus to najnowsza stacja robocza, młodszy brat flagowego KRONOS-a. Podobnie jak KRONOS, Nautilus oferuje aż 9 silników syntezy, a także nowe unikalne brzmienia i pokrętło DYNAMICS, którym w szybki sposób zmienimy reakcję próbek na styl gry.

Na pokładzie m.in. 16-ścieżkowy sequencer MIDI/audio, a także 16 procesorów efektów. Instrument ten będzie występował z ważoną klawiaturą w wersji 88, zaś wersje 61- i 73-klawiszowe będą oferowały klawiatury syntezatorowe. Nautilus powinien pojawić się w sprzedaży na początku przyszłego roku ale chodzą plotki, że może będzie jeszcze w tym roku 🙂

Więcej szczegółów: 
https://www.korg.com/nautilus


KORG Opsix to jak twierdzi sam producent, zupełnie nowe spojrzenie na klasyczną syntezę FM.

Podobnie jak w przypadku modelu Wavestate, gdzie na nowo wskrzesiliśmy wave sequencing, tworząc Opsix na nowo przyjrzeliśmy się syntezie FM i stworzyliśmy niesamowicie elastyczny i unikalny syntezator! 6 operatorów FM, 3 multiprocesory efektów, 11 poteżnych filtrów w tym te z MS20 i Polysix, 40 fabrycznych algorytmów, a nawet Smooth Sound Transition! To wszystko czeka na Was w kompaktowym, 37-klawiszowym Opsix.

Więcej szczegółów:
https://www.korg.com/opsix

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj