PreSonus Revelator – więcej niż pojemnościowy mikrofon USB…

1

PreSonus Revelator to najnowszy mikrofon pojemnościowy USB, oferujący 3 charakterystyki kierunkowe i nagrywanie w wysokiej rozdzielczości 96 kHz / 24-bit. Jednak poza oczywistą funkcjonalnością proponuje szereg bardzo ciekawych udogodnień, które wyróżnią go spośród szerokiej oferty mikrofonów tego typu.

W ostatnim czasie mamy prawdziwy wysyp rozwiązań dedykowanych podcasterom, streamerom i nam muzykom do sprawnej oraz prostej pracy w naszym domowym zaciszu muzycznym. PreSonus podążając tym śladem wchodzi na rynek z nowym mikrofonem Revelator, twierdząc, że to coś „więcej niż mikrofon USB”. Ale czy tak jest naprawdę?

Jeśli chodzi o samą konstrukcję mikrofonu to wygląda ona dość klasycznie i wyposażona jest we wszystko czego potrzebujemy. Do dyspozycji mamy charakterystykę kardioidalną, ósemkową i dookólną. PreSonus słusznie wskazuje, że taki wybór jest szczególnie przydatny podczas wywiadów czy rozmów przy jednym stole. Do tego wyjście słuchawkowe, pokrętło Volume z opcją MUTE, a całość zasilana przez gniazdo USB-C, które jednocześnie służy do komunikacji s komputerem.

Na bazie szybkiego łącza USB-C, zaczyna się szereg ciekawych udogodnień, co sprawia, że Revelator nie jest zwykłym mikrofonem USB. Wraz z nim do dyspozycji otrzymujemy mikser programowy UC Surface zaczerpnięty z profesjonalnych konsolet mikserskich StudioLive, który po zainstalowaniu na naszym komputerze zapewnia nam dostęp do monitorowania odsłuchu, przetwarzania sygnału, dodawania efektów, kompresji, korektora i wiele więcej. Do tego funkcja Loopback, która sprawi, że rozmowy przez Zooma będą dziecinnie proste.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.presonus.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Zapraszamy do pierwszych materiałów video prezentujących jego możliwości:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here