KAWAI partnerem 76. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju

0

Już w najbliższy piątek (6 sierpnia) zapraszamy na inaugurację 76. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, który potrwa do 14 sierpnia. Partnerem tegorocznej edycji jest m.in. japoński producent najwyższej klasy fortepianów, firma Kawai.

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski to cykliczna coroczna impreza muzyczna odbywająca się w Dusznikach-Zdroju. Jest najstarszym na świecie nieprzerwanie działającym festiwalem pianistycznym i zarazem najstarszym polskim festiwalem muzycznym. Obecnym dyrektorem artystycznym festiwalu jest prof. Piotr Paleczny. Koncerty odbywają się w Dworku Chopina.

Szczegółowy informacje na temat Festiwalu znajduje się na stronie: https://festival.pl/76-miedzynarodowy-festiwal-chopinowski-program

Firma Kawai została założona w 1927 roku przez Koichi Kawai, który z uwagi na ogromne doświadczenie, jakie zdobył przy produkcji instrumentów Yamaha, postanowił zacząć produkcję instrumentów pod własnym nazwiskiem. Doskonale zbalansowany tradycyjny wygląd i nowoczesna technologia czynią produkty tego japońskiego przedsiębiorstwa jednymi z najlepszych na rynku. Instrumenty Kawai są wykonane według najwyższych standardów, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości. Z roku na rok wdrażane są nowe modele, które dzięki wysokiej niezawodności skutecznie podbijają rynek.

Ivan Ilić i fortepian koncertowy Shigeru Kawai SK-EX

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj