Kawai obchodzi 40-lecie fabryki Ryuyo

0

Nie jest tajemnicą, że Japończycy uwielbiają muzykę fortepianową i bardzo cenią naszego rodzimego kompozytora, Fryderyka Chopina. Dziś chcielibyśmy przypomnieć Wam o jednej z najstarszych fabryk, w której produkowane są fortepiany akustyczne japońskiej marki Kawai.

Swoje 40 urodziny obchodzi właśnie japońska fabryka Ryuyo Piano Grand. Powstała ona w 1980 roku z inicjatywy Shigeru Kawai, czyli syna założyciela marki Kawai, Koichiego.
Fabryka nazywana przez producenta „warsztatem w lesie” skupia się na tworzeniu klasycznych, akustycznych fortepianów i pozostaje najważniejszym zakładem badawczo-produkcyjnym marki.

Shigeru Kawai po śmierci ojca nadzorował rozwój Ryuyo integrując pielęgnowane na przestrzeni lat umiejętności rzemieślnicze z nowoczesnymi technologiami i materiałami produkcyjnymi. Efektem tej pracy są instrumenty cenione przez najbardziej wymagających miłośnikom fortepianów na całym świecie.

Do dziś fabryka Ryuyo uznawana jest za złoty standard w procesie projektowania, badań i produkcji fortepianów. 

Warto przy okazji urodzin wspomnieć o flagowym modelu producenta, nazwanym od imienia założyciela fabryki, Shigeru Kawai. W artykule tym znajdziecie również bardzo rozbudowany opis technik stosowanych przy produkcji fortepianów akustycznych Kawai – poświęćcie kilka minut, bo naprawdę warto dowiedzieć się tych fantastycznych informacji!

Ivan Ilić i fortepian koncertowy Shigeru Kawai SK-EX

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.kawai-global.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here