“Bóg” – KAIRO z kwarantannowym coverem T-Love

0

Takiej wersji kultowego “Boga” zespołu T-love jeszcze nie słyszeliście. Poznajcie KAIRO i ich popowe, kwarantannowe nagranie covera jednej z najsłynniejszych piosenek legendy polskiego rocka alternatywnego.

Utwór “Bóg” grupa nagrała w całości podczas domowej kwarantanny. Zawierając głęboki tekst w alternatywnym kontekście lekkiej muzyki, zespół odnalazł odzwierciedlenie sytuacji, w której obecnie się znajdujemy. Nie mając za bardzo wpływu na to co się dzieje i poddając się refleksji dotyczącej życia, starali się przekazać w nim pozytywne nastawienie i mając nadzieję, że wkrótce będzie nam do siebie bliżej.

“Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym” wyraża tęsknotę człowieka za Bogiem, za pełnią. Opowiada o czasie, w którym trwamy doświadczając ogromnej tęsknoty za innymi ludźmi, przyjaciółmi, próbami, koncertami, czy za zwykłym spędzaniem razem czasu. To także trafne ujęcie tęsknoty człowieka za człowiekiem.

Bądźmy dla siebie dobrymi kumplami i znajdźmy tego najlepszego kumpla w sobie samym. Cały utwór został nagrany w naszych domach, na balkonach lub podwórku. Każdy z nas uruchomił domowe studio muzyczne i filmowe 😉 Oto efekt. 
– czytamy w opisie utworu.

KAIRO, czyli Karolina Biernacka wraz z zespołem w składzie Wojtek Konopko, Kacper Mikołajuk, Marcin Urszulak oraz Rafał Krzywosz zadebiutowała jesienią 2019 roku. Ukazał się wtedy pierwszy utwór KAIRO nagrany podczas live session, zaraz po nim oficjalny singiel „Ocali mnie”.

Karolina jest studentką studiów magisterskich wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistkę można usłyszeć także w uznanym zespole Me Myself and I, którego niestandardową formę określić można jako a capella vocal groove trio. Artystka porusza się w świecie muzyki elektronicznej, synthpopowej, bliska jest jej również muzyka improwizowana, bazująca na ludzkim głosie i efektach wokalnych.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/kairomusicofficial/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here