Grający fortepian od LEGO!

0

Firma LEGO stworzyła grywalny zestaw z serii LEGO Ideas – Grand Piano. Wygląda naprawdę niesamowicie, posiada ruchome elementy, działające klawisze i dedykowaną aplikację!

Wczoraj do sieci trafił film, w którym mogliśmy się przyjrzeć najnowszemu pomysłowi firmy LEGO – Grand Piano, czyli fortepian z klocków. Nie było by pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że producent zadbał o wiele istotnych detali jak wbudowany silnik, ruszające się klawisze (w ilości 25), mechanizm młoteczkowy z tłumikami i strunami, otwieraną klapę i jak na fortepian przystało, trzy pedały. W komplecie jest także stołek z regulacją wysokości siedziska. Wow!

Mało? Proszę bardzo! W zestawie także dedykowana aplikacja Powered Up dla urządzeń mobilnych, która pozwala odtwarzać dostępne w niej utwory zarówno za pomocą naszego smartfona jak i klawiszy.

Fortepian jest częścią kolekcji Lego Ideas, która zawiera projekty fanów, które mają szansę stać się prawdziwymi zestawami, a projektant otrzymuje udział w zyskach. W tym przypadku projekt wyszedł od nauczyciela muzyki i fana Lego Donny’ego Chena, który powiedział:

„Kiedy nie buduję z klocków Lego, uczę, stroję lub piszę muzykę na moim pianinie. Tak więc, kiedy po raz pierwszy odkryłem Lego Ideas, wiedziałem, że chcę zbudować coś, co nie tylko połączy moje dwie pasje, ale także będzie wyglądać oszałamiająco. To prawdziwy zaszczyt widzieć mój pomysł wcielony w życie przez utalentowanych ludzi z Lego i mam nadzieję, że przyniesie on radość wszystkim innym fanom muzyki, którzy głosowali na ten pomysł na platformie Lego Ideas.”

Więcej szczegółów: https://www.lego.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here