Fabian Prynn o pracy z wirtualnym syntezatorem Roland D-50

0

Jeśli nie mieliście okazji poznać jednego z najsłynniejszych syntezatorów Roland, modelu D-50 oraz osławionego inżyniera dźwięku Fabiana Prynn, to teraz macie okazję!

Fabian Prynn jest inżynierem w 4AD Records, wpływowej wytwórni wydawnictw Bauhaus, Pixies i Cocteau Twins, a ostatnio Grimes, The National i D.D Dumbo. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję, inżynierię, aranżację, perkusję czy programowanie syntezatorów, Fabian potrafi zdziałać cuda. W poniższym video wyjaśnia, jak używa wtyczki Rolanda D-50 poprzez Roland Cloud, zamiast oryginalnego syntezatora sprzętowego D-50, który został wydany przed jego urodzeniem 🙂

Debiutujący w 1987 roku Roland D-50 Linear Synthesizer jest jednym z bardziej znaczoących keyboardów jakie firma stworzyła. Ten rewolucyjny instrument pomógł zdefiniować brzmienie późnych lat ’80, które jest stale rozpoznawalne jako miks sampli i brzmień syntezatorowych z wbudowanymi efektami chorus, reverb i EQ. Jest podstawą klasycznych ścieżek w szerokim zakresie gatunków w tym synth pop, new wave, new jack i R&B.

Roland D-05 jest nowoczesnym odpowiednikiem legendarnego D-50, w którym otrzymujemy uznane brzmienie i dedykowaną kontrolę pierwowzoru w nowoczesnym wydaniu. D-05 perfekcyjnie odtwarza legendarną syntezę w najdrobniejszych szczegółach.

Więcej info:
Producent: www.pl.rolandeasteurope.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here