DEXIBELL zapowiada nowy system operacyjny AQUAVIVA OS 4.0 oraz moduł VIVO SX7

1

DEXIBELL, to firma specjalizująca się w budowie wysoce zaawansowanych brzmieniowo i technicznie instrumentów klawiszowych. Stawiając na najwyższe parametry technologiczne, producent wprowadza coraz to nowsze uaktualnienia swoich autorskich systemów operacyjnych. Przy okazji kolejnej zapowiedzi AQUAVIVA OS 4.0 wspomniano o module brzmieniowym VIVO SX7.

Na konferencji przedstawiającej zarówno moduł VIVO SX7 jak i nowe oprogramowanie do instrumentów DEXIBELL, Pan Luigi Bruti wprowadza nas w tajniki i zawiłości nowości firmy.
Jedną z pierwszych informacji przekazanych przez DEXIBELL na temat nowego systemu operacyjnego, jest możliwość połączenia dwóch instrumentów poprzez port i kabel USB. Dotychczas połączenie dwóch pianin miało pośrednika w postaci komputera osobistego.

Kolejną rewolucją wprowadzaną przez DEXIBELL jest kompletne ominięcie interfejsu audio.
Firma tłumaczy to, i prawidłowo, że w ten sposób chce ograniczyć czas jaki potrzeba na przesył sygnału midi/audio (instrument – komputer). Od teraz instrumenty DEXIBELL pełnić będą również funkcję interfejsu pomijając jego zewnętrzną formę.

Zmianie uległa również pamięć flesh. Od teraz, system operacyjny pozwoli na szybszy i efektywniejszy dostęp do bazy brzmieniowej bez ryzyka utraty pobranych brzmień. Dzielenie dostępu do pamięci ulega znaczącym zmianom. Nowy system dodaje również efekty DSP, kompresory i inne wyspecjalizowane, takie jak chociażby Wha,Wha. Więcej informacji w poniższym filmie.

Na konferencji wspomniano również o nowym module brzmieniowym VIVO SX7, o którym jednak niewiele powiedziano. Zatem przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę czasu na dokładniejsze informacje w tej sprawie.

Więcej znajdziecie na stronie producenta www.dexibell.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.soundtrade.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here