Dexibell Vivo S9 – czy dokona się swoista rewolucja?

0

Dexibell od pewnego czasu zapowiadał swoje najmłodsze dziecko, model Vivo S9. Czy będzie to kontynuacja Combo J7? Czy będzie miał prawdziwą, drewnianą klawiaturę? Tego dowiemy się już w czerwcu. Teraz wiemy jedno – Dexibell przełamuje fale i tworzy pianino wyjątkowe. Dlaczego?

Z pierwszych prezentacji Dexibell Vivo S9 możemy wysupłać kilka konkretów. Po pierwsze, producent zmotoryzował drawbary płynnie przechodzące w następne presety. Warto to zaznaczyć, bowiem z tego co udało nam się wywiedzieć, będzie to pierwszy instrument z taką właśnie mechaniką i taką funkcjonalnością…
Na czym to polega?
Otóż każdy z presetów ma swoje konkretne ustawienia balansu, głośności i innych. Przełączając się załóżmy z pianina na któregoś rodzaju organy, suwaki na panelu automatycznie przestawią się w pozycję wyjściową tego konkretnego presetu.
Zmechanizowane suwaki posłużą również, do płynnego przejścia głośności jednego brzmienia w drugie – i taka jest ich główna funkcja – nie zakłócić dynamiki utworu nawet podczas zmiany barwy instrumentu i presetów.

Najwięcej emocji wzbudza klawiatura, która według zapowiedzi miała być wykonana w całości z drewna (oczywiście chodzi o klawisze).
Producent jednak wysyła sprzeczne informacje, niejako prostując swoje początkowe zapędy, tłumacząc że nie jest to aż tak pewne ze względu na wagę instrumentu, która mogła by znacznie wzrosnąć przy użyciu pełnego drewna.

Nie oszukujmy się – kto zabiera pełnowymiarowe pianino ze sobą niosąc je pod pachą?Czy różnica jakichś 3 kg zrobiłaby większą różnicę? A co Wy o tym sądzicie?

NEW VIVO ? PREVIEW

… 5 days left to unveil the "Top Secret" product to be shown at #NAMMshow2018 featuring: Luigi Bruti at #DEXIBELL R&D in Italy is showing the prototype to Mr. Ralf Schink VISIT US at NAMM Show 2018 25-28 January HALL BBOOTH 9902

Opublikowany przez Dexibell Musical Instruments na 19 stycznia 2018

Więcej info:
Producent: www.dexibell.com
Dystrybutor: www.soundtrade.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here