Darmowa aplikacja Roland JUPITER-X Editor

0

Firma Roland wypuściła darmową aplikację do edycji brzmień dla syntezatorów JUPITER-X oraz JUPITER-Xm.

Desktopowa aplikacja JUPITER-X Editor dla komputerów z systemem MacOS oraz Windows pozwala na głęboką edycję wszystkich parametrów brzmienia, a także ich wygodne zapisywanie i organizację w scenach, warstwach, setlistach i bibliotekach.

JUPITER-X i JUPITER-Xm to flagowe syntezatory firmy Roland wykorzystujące engine ZEN-Core i nowoczesną technologią modelowania brzmień. Choć na ich fizycznym panelu znajdziemy całkiem sporo elementów sterujących, to całościowy widok na ekranie komputera potrafi dodatkowo ułatwić poruszanie się po menu i edytowanie parametrów.

Aplikacja JUPITER-X Editor w dużej mierze oparta jest na tej samej topologii co oprogramowanie Zenology dla ZEN-Core i przedstawia mapę każdego parametru i funkcji, którą można edytować bezpośrednio na komputerze i wysłać do syntezatora. Jednocześnie te same parametry można nadal modyfikować z poziomu panelu podłączonego do komputera urządzenia, a zaktualizują się w czasie rzeczywistym także w aplikacji!

JUPITER-X Editor można pobrać za darmo z RolandCloud.com, gdzie należy wcześniej utworzyć konto użytkownika, ale nie trzeba w tym celu subskrybować usługi Roland Cloud. Konieczna będzie tylko aktualizacja syntezatora JUPITER-X lub JUPITER-Xm do najnowszej wersji oprogramowania systemowego oraz zainstalowanie sterowników Rolanda na komputerze.

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/us/products/rc_jupiter-x_editor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj