30 lat marki Waldorf Music

0

Choć tytuł skrywa pewną nieścisłość w nazewnictwie, to jednak nie da się zaprzeczyć, że Waldorf Music od 30 lat, nieprzerwanie tworzy instrumenty na stałe zapisane w panteonie gwiazd instrumentów elektronicznych. Dziś krótka podróż w czasie – od roku 1989 po rok 2019.

Firma Waldorf Music założona przez Wolfganga Dürena w 1989 roku, przez lata zmagała się z wieloma problemami. Zmieniając kilkukrotnie nazwę spółki (i tu powyższa nieścisłość), Waldorf Audio GmbH (od roku 2006), prze naprzód tworząc coraz lepsze i nowocześniejsze produkty.

Początki firmy to doceniony niemal od samego początku Microwave 1 – Wavetable Synthesizer. Tuż po nim, bo w roku 1992 na światło dzienne wychodzi pełnoprawny i pełnowymiarowy instrument o nazwie Wave. Później było już tylko ciekawiej. Od filtrów, przez małe niepozorne narzędzia studyjnej pracy po wielkie syntezatory.

Obejrzyjcie całą historię i dowiedzcie się jak wiele muzyki elektronicznej przez 30 lat zyskał nasz świat dzięki Waldorf Music.

A jeśli ciekawią Was instrumenty tej marki, to zapraszamy na naszą stronę. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszecie hasło Waldorf!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.waldorfmusic.com/en
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here