Zestawy perkusyjne Pearl Masters Maple Reserve w nowych wykończeniach!

246
Pearl-masters-maple-reserve-new-finish-2022_top_uptone

Jak poinformowała firma Pearl Drums, na rynek europejski trafią niebawem zestawy perkusyjne serii Masters Maple Reserve w nowych wykończeniach. Sprawdźcie koniecznie jak się prezentują!

Pearl Masters Maple Reserve (MRV) to legendarna już seria stworzona dla profesjonalistów. Będąca dostępna na rynku od 2017 roku wybierana jest przez perkusistów na całym świecie. Co stoi za ich sukcesem?

Pearl-Maple-Reserve-new-finish-2022_1

W porównaniu do tańszego modelu Maple Complete producent wyraźnie zmienił koncepcję budowy zestawu i zastosował korpusy o bardzo cienkiej grubości, aby wydobyć jeszcze więcej tonu i ciepła z klonowych bębnów oraz by jeszcze mocniej podkreślić atak i głębię brzmienia. Niezależnie jednak od zastosowanych zmian linia Pearl Masters Maple Reserved prezentuje tą samą bezkompromisową jakość rzemiosła perkusyjnego co flagowe modele tej firmy, jednocześnie oferując bardziej przystępną cenę i równie wielką paletę wykończeń i możliwości indywidualnego skonfigurowania.

Pearl-Maple-Reserve-new-finish-2022_2

Podstawową cechą tej linii są bardzo cienkie korpusy utworzone z 4 warstw klonu północnoamerykańskiego dające łączną grubość zaledwie 5 mm. Dzięki tak cienkim ścianom korpusu naturalnie wpada w mocniejsze wibrację niż w przypadku wersji o większej grubości, gdzie wibracje tłumione są samoczynnie przez sam materiał, dlatego dzięki zastosowaniu czterowarstwowej konstrukcji otrzymujemy prawdziwą głębię tonalną w średnich i niskich rejestrach, a wydobycie wspaniałego brzmienia możliwe jest nawet z najlżejszych uderzeń w membranę. Dodatkowo krawędzie zostały ścięte pod kątem 45 stopni oraz wzmocnione drewnianymi ringami wykonanymi również z czterech warstw klonu, aby zabezpieczyć je przed działaniem wysokich naprężeń i ewentualnymi uszkodzeniami oraz aby dodatkowo lekko skupić atak.

Pearl-Maple-Reserve-new-finish-2022

W podobnym celu zastosowano także klasyczne, lekkie, mostkowe lugi oraz obręcze FatTone o zmniejszonej masie, tak aby możliwie najbardziej odchudzić konstrukcję bębna, wzmocnić wytrzymałość i jeszcze bardziej wyeksponować brzmienie. Zastosowano także najbardziej profesjonalną wersję niezależnego systemu OptiMount wykonaną z odlewanego aluminium. Całość wykonana w standardowym, chromowanym wykończeniu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.pearleurope.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl