XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego “Źródła i Inspiracje”

0

W drugim tygodniu nadchodzącego miesiąca, a konkretnie między 11 a 13 grudnia odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego “Źródła i Inspiracje”. Wydarzenie, z racji panującej epidemii, będzie miało charakter zdalny.

Tegoroczna, XIII już edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i Inspiracje”, to niezwykle ważne wydarzenie kulturalne w kalendarzu nie tylko krakowskiej Akademii Muzycznej, ale także całego Miasta Kraków. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby otaczająca nas pandemia, która przyniosła ciężkie czasy dla kultury i artystów, ani też pozornie pechowy, trzynasty numer edycji nie miały absolutnie żadnego negatywnego wpływu na tegoroczne wydarzenie. Pokonując wiele przeciwności starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska perkusyjnego Krakowa jak i Melomanom, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję festiwalu.

W tegorocznej edycji usłyszymy trzy zróżnicowane koncerty:

Dzień pierwszy: „Nowe brzmienie perkusji”:
Klasyczne brzmienie perkusji z towarzyszeniem elektroniki, harfy i instrumentów smyczkowych. Zaprezentują się dwie młode formacje: Fedkowicz Duo oraz Amadrums Trio & Airis String Quartet, każda z nich zaprezentuje materiał ze swojego autorskiego albumu.

Dzień drugi: „Tradycja ukryta w instrumencie”:
Uczestnicy udadzą się w muzyczną podróż, by usłyszeć muzykę gamelanową z Indonezji, muzykę rodem z Indii i andaluzyjskie flamenko. Po raz kolejny w ramach festiwalu, lecz w nowej odsłonie, wystąpią Warszawska Grupa Gamelanowa prezentując ten jakże ciekawy zbiór instrumentów. Do Indii i Andaluzji zabiorą Was muzycy zespołu Indialucia.

Dzień trzeci: „Pamięci Janusza Muniaka, przyjaciela, edukatora, mistrza”:
Podczas tego niezwykłego koncertu finałowego, organizatorzy chcą przypomnieć wybitnego saksofonistę, wzór dla wielu jazzmenów.

Być może zadacie sobie Państwo pytanie skąd na festiwalu perkusyjnym wspominamy muzyka – saksofonistę? Otóż nie bez powodu. Janusz Muniak to Muzyk, który swoją charyzmą, wiedzą i doświadczeniem wpłynął na edukację kilku pokoleń pianistów, dęciaków, ale i perkusistów – bo jak mówiło się w gronie muzyków – grać na perkusji z Januszem to najlepsza szkoła w życiu.

Serdecznie zapraszam do wspólnego docierania do „źródeł” i do wzajemnej „inspiracji”.

Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń!!!
– mówi dr Maciej Hałoń, Dyrektor Festiwalu

Więcej szczegółów na http://www.janpilch.com/festiwal/pl/start oraz https://www.amuz.krakow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here