Tycoon Percussion prezentuje nowe Conga i Bongosy serii Master Heritage

0

Podczas tegorocznych NAMM Show, firma Tycoon Percussion po raz pierwszy zaprezentowała nowe conga i bongosy z serii Master Heritage, wyróżniające się zarówno bardzo ciekawym wykończeniem, jak i materiałami z których zostały wykonane.

Conga Master Heritage

Zbudowane zostały przy wykorzystaniu specjalnie opracowanej trójwarstwowej techniki budowy skorup. Wyjątkowość takiej koncepcji leży w dwóch wewnętrznych warstwach wykonanych z dębu Siam, maksymalizując w ten sposób zarówno wytrzymałość jak i trwałości. Zewnętrzna warstwa wykonana została z sosny rosyjskiej charakteryzującej się wyjątkowo ładnym usłojeniem.
Na zewnątrz dostrzegamy trzy stalowe opaski otaczające skorupę, które zapewniają dodatkową stabilność.
Wykończenie bębnów, to znana już technika wypiekania, dzięki czemu uzyskano jeszcze wyraźniejszy rysunek słojów.
Conga mają 30” wysokości, a ich pękata budowa gwarantuje bogate, głębokie tony basowe i wyraźne dźwięki typu “slap”.

Na wyposażeniu tych instrumentów znalazły się ponadto szczotkowane i chromowane obręcze bębnów z lugami 3/8”, membrany z naturalnej skóry bawolej.
Bębny dostępne są w 4 rozmiarach – 10 ”, 11”, 11¾ ”i 12½”. Do każdego z nich dołączony jest dedykowany stojak, etui na akcesoria, klucz do strojenia i smar.
Oczywiście producent umożliwia również dokupienie dodatkowych akcesoriów.

Bongosy Master Heritage

Dostępne są w dwóch rozmiarach: 7” i 8,5”. Zbudowano je z najwyższej jakości jesionu amerykańskiego i ręcznie selekcjonowanego dębu Siam.
Podobnie jak w przypadku bębnów conga, skorupy bongosów Master Heritage Series zbudowane zostały przy wykorzystaniu trójwarstwowej techniki budowy korpusów. Tu również mamy do dyspozycji szczotkowane i chromowane obręcze z lugami 5/16” oraz membrany z naturalnej skóry bawolej.
W zestawie klucz do strojenia, stojaki w opcji siedzącej lub stojącej, oraz torby transportowe.

Więcej szczegółów
Producent: https://tycoonpercussion.com/category/2020
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here