Ręcznie rzeźbione Tycoon Percussion Master Handcrafted Original Series Congas

0

Tycoon Percussion Master Handcrafted Original Series Congas to istna kwintesencja rzemiosła. W zasadzie całkowicie ręczne wykonanie bębnów stawia je na najwyższych pozycjach instrumentów tak z zakresu brzmienia, jak i estetyki. Tym bardziej, że żaden egzemplarz nie będzie przypominał poprzedniego.

Te wyjątkowe konga wykonano z tajlandzkiego dębu najwyższej klasy. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, gatunek ten jest wysoce wydajny brzmieniowo, przez co nader często wykorzystuje się go właśnie do budowy instrumentów perkusyjnych.

30 calowe konga dostępne są w trzech rozmiarach: 11″, 11 3/4″ oraz 12 1/2″. Producent zaopatrzył je w obręcze Antique Copper Deluxe, lugi 3/8oraz odlewane uchwyty.
Ponadto konga posiadają membrany Remo M7 typu Tucked Fiberskyn zaprojektowane dla zapewnienia optymalnej reakcji na uderzenie i maksymalnej trwałości.

To, co jednak najbardziej przykuwa uwagę (oczywiście poza brzmieniem) to oczywiście ich walory estetyczne.
Konga, jak już pisałem wcześniej, wykonywane są w całości ręcznie. Dłutowane drewno dębu robi ogromne wrażenie, co dodatkowo gwarantuje unikatowość każdego z egzemplarzy. Drewno zostało również postarzone.

Więcej szczegółów
Producent: https://tycoonpercussion.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here