Poznajcie D’Addario XT. Nowe struny o zwiększonej żywotności!

0

Struny to najczęściej i najszybciej zużywający się element w naszych gitarach. Nic zatem dziwnego, że producenci dążą do stworzenia takiego produkty aby moment jego wymiany maksymalnie opóźnić – zupełnie inaczej niż w innych, znanych nam branżach 😀 – czasami jednak kosztem ich grywalności czy brzmienia. Co zatem mają do zaoferowania najnowsze D’Addario XT?

O tym, że D’Addario szykuje niespodziankę w postaci nowych strun pisaliśmy w ubiegłym tygodniu: https://uptone.pl/gitara/zapowiedz-nowych-strun-daddario-x, wczoraj miała miejsce ich oficjalna premiera!

Póki co musimy się skupić na tym co przekazuje nam producent, a informacje te z pewnością szybko zweryfikują gitarzyści wszelakiej maści! 🙂

UWAGA! Przy okazji warto dodać, że są one już dostępne w Polsce! Wszystko za sprawą dystrybutora marki D’Addario, firmy Music Dealer. Struny dostępne są w pełnej rozmiarówce i do wszystkich typów gitar:

D’Addario XT to nowa seria powlekanych strun do wszystkich rodzajów gitar: akustycznych, elektrycznych, klasycznych i basowych, a także mandolin czy bandjo. Seria XT to struny w specjalnej powłoce, tak cienkiej jak nigdy dotąd. Przedłużająca żywotność strun technologia pozwala zachować naturalny ton każdej struny z kompletu (także tych nieowijanych) i wrażenie jakby to były struny niepowlekane! Struny XT wytrzymują według słów producenta nawet do 4 razy dłużej niż struny zwykłe, nie tracąc nic z naturalności dotykowej podczas gry. Stop stali NY użyty do produkcji rdzenia wpływa na poprawę stabilności stroju nawet do 131% lepiej niż w przypadku strun wykonanych z innej stali.

Czy zatem mamy kolejny przełom w dążeniu do ideału…? Miejmy nadzieję. Hasło “Natural Feel, Extended Life” z pewnością zobowiązuje.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.daddario-xt.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

A co na to tabele i liczby udostępnione przez producenta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj