Polmuz – głośny powrót polskiej perkusji!

0

Junak, Polo Cockta, Unitra – co mają wspólnego te marki? Wszystkie są symbolami słusznie minionych czasów PRL-u, ale po latach nieobecności wróciły na krajowy rynek, z lepszym lub gorszym skutkiem. Kolejny wielki powrót, tym razem perkusji Polmuz, w najbliższym odcinku Na Setkę!

Każdy, kto zaczynał przygodę z muzyką w Polsce w drugiej połowy XX wieku – czy to sprzed, czy po transformacji – na pewno zetknął się nie raz z marką Polmuz. Ta warszawska firma powstała w latach 60. znana była z produkcji instrumentów dętych, ale przede wszystkim perkusji, które jeszcze długie lata po zakończeniu produkcji pojawiały się w wielu salach prób czy małych klubach koncertowych.

Niestety jakość tych bębnów pozostawiała wiele do życzenia, ale ze względu na niską cenę był to najczęstszy wybór na pierwszy instrument wśród początkujących perkusistów. Po dwudziestu latach od zamknięcia zakładów Polmuz prawa do historycznej nazwy wykupił Tomasz Stukan, właściciel specjalistycznego salonu perkusyjnego DrumStore z Gdyni, aby przywrócić ją do życia, a jednocześnie odmienić jej niesławną renomę.

Historia marki Polmuz i jej powrotu na rynek będzie tematem rozmowy Krisa Górskiego i Grzegorza Stasiuka z Tomaszem Stukanem w najbliższym odcinku programu Na Setkę, którego transmisja na żywo odbędzie się w środę 26 maja o godzinie 20:00 na YouTube:

Więcej o Polmuz:
https://polmuzdrums.com

Więcej o Na Setkę:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj