Perkusyjne rewelacje na 75-lecie Pearl Drums

442

Firma Pearl już w czasie styczniowych, w tym roku wirtualnych, targów NAMM 2021 zapowiadała nadchodzący jubileusz 75-lecia i związane z nim specjalne premiery nowych produktów. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, co przygotowano z tej okazji dla perkusistów – a jest się czym ekscytować!

Założycielem firmy Pearl Drums jest Katsumi Yanagisawa, który swoją działalność rozpoczął 2 kwietnia 1946 roku od produkcji hardware’u perkusyjnego. Wkrótce sam zaczął również wytwarzać własne bębny, które cieszyły się rosnącą popularnością wśród ówczesnych muzyków, od jazzu po rock and rolla. Dziś Pearl jest jedną z wiodących światowych marek jeśli chodzi o zestawy perkusyjne, osprzęt i akcesoria, a wśród jej zawodowych użytkowników znajdują się tacy muzycy jak Chad Smith, Ian Paice, Joey Jordison, Mike Mangini, George Kollias, Ray Luzier i wielu innych.

Dla uczczenia 75. rocznicy powstania, dziś o godzinie 13:00 czasu polskiego odbyła się oficjalna, ogólnoświatowa premiera nowej strony internetowej firmy Pearl pod adresem pearldrum.com, połączona z ogłoszeniem nowości na rok 2021, w tym limitowanych edycji produktów upamiętniających ten jubileusz.


Główną atrakcją jest reedycja Pearl President Series Kit – pierwszego profesjonalnego zestawu perkusyjnego w historii firmy Pearl, wypuszczonego na rynek w roku 1966. W pierwszym okresie produkcji korpusy bębnów tego zestawu były wytwarzane z tworzywa nazwanego „Phenolic“, później zmieniono je na drewniane, wykonywane z drewna Luan, czyli filipińskiego dębu. Kiedy więc przyszedł czas na przygotowanie jubileuszowej reedycji tego perkusyjnego klasyka, projektanci Pearl stanęli przed trudną decyzją: który materiał wybrać? Ponieważ każda z tych opcji oznaczałaby pominięcie tej drugiej, ostatecznie postanowiono nie iść na kompromis i wskrzesić oba warianty President Kit!

Kolekcjonerski Pearl President Phenolic będzie dostępny w limitowanej ilości 100 zestawów na całym świecie, podczas gdy bardziej przystępny cenowo Pearl President Deluxe nie będzie ograniczony ilościowo i prawdopodobnie pozostanie na dłużej w katalogu firmy.


Trzeci nowy zestaw to limitowana edycja Pearl Masters Maple Gum w kolorze Silver White Swirl – nie ograniczona ilościowo ani konfiguracyjnie, ale dostępna do końca roku 2021.


Kolejnym głośnym punktem programu są znane i lubiane werble Pearl Sensitone Heritage w trzech wersjach wykonania korpusu (stal, aluminium lub mosiądz) z nowymi lugami i niższą ceną, a także zupełnie nowy Pearl Duoluxe w stylu vintage, inspirowany słynnym modelem Jupiter, bardzo poszukiwanym na rynku wtórnym.


Do oferty werbli dołącza też wysokiej klasy model Pearl Stavecraft o oryginalnej konstrukcji klepkowej z grubym, 2-warstwowym korpusem i dodatkowymi wstawkami wzmacniającymi jego wytrzymałość aż o 50%. Werbel ten będzie oferowany w dwóch odmianach drewna: Makha lub Thai Oak, w rozmiarach 14“ x 5“ i 14“ x 6,5“.


Fani mocnego grania, a szczególnie zespołu Periphery ucieszą się z werbla sygnowanego przez Matta Halperna. Korpus modelu Pearl Matt Halpern Signature wykonany jest z mosiądzu o grubości 1,5 mm i pokryty czarnym wykończeniem.

Sporo nowości czeka nas w tym roku także w zakresie osprzętu: specjalny statyw na głębokie werble i bębny, statywy na dodatkowe talerze montowane bezpośrednio do centrali lub już posiadanych statywów podłogowych, a także zakrzywione ramiona do podwieszania blach, które są nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie.

O szczegółach, dostępności poszczególnych produktów, a także kolejnych nowościach będziemy Was informować na bieżąco. Zapraszamy także na kanał YouTube producenta, gdzie już możecie zapoznać się ze wszystkimi prezentacjami video nowości na rok 2021: https://www.youtube.com/c/PearlDrumCorp

Wśród nowości znalazły się także:

Więcej szczegółów
Producent: https://pearldrum.com/eu
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center