Pearl Drumds prezentuje Wood Hex Ganza

0

Czym jest Ganza? To instrument z rodzaju perkusjonaliów będących nadal w użytku na terenach krajów Ameryki Południowej. Pearl zaprezentował Ganzę w formie heksagonu z pięknie rezonującego drewna z gatunku Shorea.

Ganza to instrument pamiętający pierwszych osadników Ameryki Południowej. Prosta zamknięta konstrukcja, w której umieszczano piach, żwir czy też groch, wydaje z siebie dźwięk artykulacyjnie trudny do określenia słowami.
Akcent perkusyjny nadawany jest poprzez zetknięcie materiału zamkniętego w środku z najbliższą ścianą instrumentu – tak w wielkim skrócie.

Ciekawostką Ganzy produkcji Pearl Drums jest jej kształt i rodzaj drewna z jakiego została wykonana. Otóż producent postanowił stworzyć Ganzę w formie heksagonu co sprawia, że wydaje ona bardzo charakterystyczny i niepowtarzalny dźwięk. Dodatkowo drewno z jakiego została wyprodukowana należy do jednych z najsilniej rezonujących.

Shorea, to gatunek zwany w Polsce Damarzykiem Mocnym.
Drewno wykorzystywane jest do budowy podłóg oraz właśnie instrumentów.
Nie wiemy dokładnie z jakiego podgatunku Shorea zrobiono Ganzę, gdyż rodzina Shorea obejmuje ich aż 15.

Tak czy inaczej, Wood Hex Ganza (drewniana heksagonalna Ganza) to instrument wart uwagi ze względu na swoje korzenie historyczne, gatunek drewna i oczywiście wyjątkowe walory perkusyjne i brzmieniowe.
Pearl oferuje dwie długości instrumentu – 6.25” oraz 7.25”.

Więcej info:
Producent: www.pearleurope.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj