Mike Coolen i jego wyjątkowy Pearl Reference Pure!

0

Mike Coolen, perkusista grupy Within Temptation został przyłapany podczas przygotowań do listopadowego koncertu w londyńskim Brixton Academy. Korzystając z wolnej chwili, Mike przedstawił swój wyjątkowy zestaw perkusyjny – Pearl Reference Pure. Oglądajcie!

Mike Coolen dołączył do zespołu w 2011. Within Temptation to kapela grający muzykę z pogranicza metalu symfonicznego i rocka, utworzona w 1996 roku przez wokalistkę Sharona den Adel i gitarzystę Roberta Westerholta. Jednak nie o tym… Dzisiejszą gwiazdą jest wyjątkowy i customowy zestaw perkusyjny Pearl Reference Pure, przygotowany specjalnie pod wymagania i sugestie Mike’a Coolen’a. Słuchajcie i oglądajcie!

Bębny serii Reference Pure są cierńsze o ok. 30% w stosunku do Reference. Korpusy tworzone są tylko z warstw o grubości 0.9 mm. W końcowym efekcie grubość korpusów w tomach to 5,4mm, Reference to 7,5mm. W centrali zredukowano grubość z 10mm do 7,2mm. W rezultacie są one cieńsze, donośniejsze, bardzo żywe, dają wspaniałe akcentujące efekty warstw brzozy i mahoniu afrykańskiego, umieszczonych dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

O 30% zmniejszono również wagę osprzętu – obręcze, lugi. Aby utrzymać maksymalny rezonans, Reference Pearl Pure posiada super lekkie i eleganckie lugi STL (Swivel Tube Lugs) pozwalające na zachowanie jak najmniejszego kontaktu z korpusem oraz bardzo precyzyjne strojenie. Nowe obręcze Fat Tone Hoops są lekkie i bardzo wytrzymałe. Standardowo korpusy wyposażone są w naciągi REMO: Emperor Clear na tomach oraz Powerstroke3 na bębnie basowym.

Zastosowano w nich także specjalny system Aluminium OptiMount Suspension, który ogranicza kontakt korpusu z elementami hardware. W Reference Pure mamy ogromny wybór pojedynczych bębnów, pozwalających na rozszerzenie swojego zestawu o dowolne elementy, wybierając dokładnie średnicę czy głębokość bębnów.

Zostaw jest dostępny w wielu konfiguracjach i kolorach wykończenia.

Więcej szczegółów:
Producent: http://pearldrum.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here