Wyjątkowy projekt “Fortepiany Wolności 2018”

0

Fortepiany Wolności to bardzo ciekawy projekt, który towarzyszył tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Ten unikatowy projekt to dziesięć muzycznych zdarzeń zorganizowanych z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Dziesięciu świetnych pianistów, dziesięciu wybitnych kompozytorów i dokładnie dziesięć okazji, które pozwoliły posłuchać najlepszej polskiej muzyki fortepianowej minionego stulecia w przestrzeni publicznej miasta Łódź.

Liczymy na jego kontynuację…

Ten projekt to coś więcej niż publiczne koncerty. To także podróż przez tyleż trudne, co ciekawe dzieje polskiej kultury ostatnich dziesięciu dekad zaklęte w partyturach wielkich kompozytorskich osobowości. Do tej pory wystąpili: Maciej Tubis, Adam Kośmieja, Władysław Komendarek, Jakub Sokołowski, Piotr Sałajczyk, Małgorzata Walentynowicz, Aleksander Dębicz, Rozalia Kierc, Kinga Firley-Kubica, Witold Kubica oraz Waldemar Malicki. Artyści pojawili się na ul. Piotrkowskiej, w Parku Źródliska, na dworcu Łódź Fabryczna, w EC1 Centrum Nauki i Techniki, Hotelu Andels, Porcie Łódź oraz Muzeum Sztuki MS2.

Więcej szczegółów: https://soundedit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here