Międzynarodowy konkurs dla perkusistek – Hit Like A Girl!

0

W tym roku międzynarodowy konkurs dla perkusistek – Hit Like A Girl, obchodzi swoje 10 urodziny! Z tej okazji organizatorzy szykują wiele atrakcji, a na zgłoszenia czekają do 11 kwietnia 2021.

Zgłoszenia przyjmowane są w różnych grupach wiekowych. W kategorii zestawu perkusyjnego do wyboru są cztery opcje: do 13 lat, 13-17 lat, 18-39 lat oraz powyżej 40 lat.

Dodatkowo można się zgłaszać także do kategorii Beatmaking. Tutaj podział jest na: do lat 18 oraz powyżej 18-go roku życia. Perkusistki mogą zapisać się do obu kategorii, ale dla każdej muszą przygotować osobne zgłoszenie.

Jak wysłać zgłoszenie?

Po pierwsze należy przygotować 3-minutowy materiał video z prezentacją swoich umiejętności gry na perkusji. Następnie materiał należy umieścić w serwisie YouTube, Vimeo, Facebook lub Instagram (w kategorii Beatmaking może być SoundCloud dla śladów audio) i podać link do niego w zgłoszeniu. Istnieje też możliwość bezpośredniego przesłania pliku. W zgłoszeniu należy również podać dane kontaktowe i krótką notkę o sobie. W tym roku – w związku z powstaniem projektu IMPACT – organizatorzy proszą również, by uczestniczki dołączyły opis swoich działań na rzecz praw człowieka, równości płci, środowiska lub innych kwestii społecznych.

Jak wspominaliśmy, zgłoszenia należy wysyłać do 11 kwietnia 2021, a już dzień później rusza publiczne głosowanie, który potrwa do 25 kwietnia i wyłoni po 10 finalistek w każdej kategorii. Do finału awansują też automatycznie zwyciężczynie wyłaniane co tydzień w kategorii zestawu perkusyjnego. 26 kwietnia do pracy przystąpi jury, które najpierw ogłosi finalistki w obu kategoriach (Drumset, Beatmaking) i grupach wiekowych, a następnie rozpocznie obrady (9 maja dołączą do nich zaproszone znane perkusistki). Laureatki tegorocznej edycji konkursu Hit Like A Girl poznamy 14 maja.

Dodatkowe atrakcje!

W tym roku organizatorzy przygotowali wspólnie ze sponsorami konkursu dodatkowe mini-konkursy – Hudson Music/Modern Drummer Mini-Contest, Latin Percussion/Rhythm Mini-Contest, Paiste/Tom Tom Mini-Contest oraz Melodics „Performance” Mini-Contest. Do tego dochodzą jeszcze konkursy regionalne i inne atrakcje.

Na mistrzynie, zwyciężczynie i uczestniczki tegorocznej edycji konkursu Hit Like A Girl w kategoriach Drumset i Beatmaking czekają nagrody w łącznej wysokości ponad 75 tysięcy dolarów. Są wśród nich m.in. instrumenty ufundowane przez sponsorów (werble i inne bębny, talerze, pałki, naciągi, osprzęt perkusyjny, triggery, grooveboxy) i inny sprzęt (interfejsy audio), oprogramowanie oraz materiały edukacyjne.

Więcej szczegółów:
www.hitlikeagirlcontest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj