Jost Nickel wystąpi na Meinl Drum Festival 2023!

166
Jost-Nickel-Meinl-Drum-Festival-2023

Meinl Drum Festival zbliża się dużymi krokami! 8 lipca 2023 roku po raz kolejny tysiące perkusistów z całego świata spotka się w siedzibie firmy Meinl w Gutenstetten w Niemczech. Pierwszym ogłoszonym artystą jest Jost Nickel, jeden z najwybitniejszych współczesnych perkusistów jazzowych i fusion.

Jost Nickel to niemiecki perkusista, kompozytor i pedagog, uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych perkusistów jazzowych i fusion. Urodził się w 1978 roku w Monachium, gdzie rozpoczął swoją karierę muzyczną w wieku 6 lat, grając na pianinie. W wieku 10 lat zainteresował się perkusją i zaczął uczyć się gry samodzielnie.

W latach 90-tych Nickel studiował w prestiżowej szkole muzycznej Drummers Collective w Nowym Jorku, gdzie zdobył cenne doświadczenie, grając z wieloma znakomitymi muzykami. W tym czasie poznał także swojego mentora, perkusistę Keitha Carlocka, który miał duży wpływ na rozwój jego kariery.

W ciągu ostatnich kilku lat Jost Nickel stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych perkusistów na świecie. Grał z wieloma znanymi artystami, takimi jak Jan Delay, Janek Gwizdala, Randy Brecker, Jojo Mayer, Pat Metheny i wieloma innymi. Oprócz tego Jost Nickel wydał kilka albumów solowych i jest autorem wielu popularnych lekcji perkusyjnych, które są dostępne w internecie.

Jost Nickel jest także cenionym pedagogiem i wykładowcą, prowadzącym warsztaty na całym świecie. Jego podejście do nauczania opiera się na rozwijaniu kreatywności i indywidualnego stylu gry każdego ucznia, zwracając szczególną uwagę na rytmikę, dynamikę i technikę gry.

Tegoroczna edycja tego perkusyjnego święta zapowiada się niezwykle interesująco. Organizatorzy zapowiadają udział aż 9 światowej klasy perkusistów, których będziemy mogli podziwiać a także z nimi porozmawiać podczas Meinl Drum Festival 2023. Bądźcie zatem czujni i czekajcie na kolejne ogłoszenia! 🙂

Bilety dostępne na stronie: https://www.meinlshop.de/de/meinl-cymbals/mdf2023