Jay Weinberg (Slipknot) testuje zestaw Roland VAD506!

654

Dziś mamy dla Was wyjątkowy materiał! Jay Weinberg, perkusista legendarnej grupy Slipknot, postanowił wziąć na swój warsztat testowy zestaw perkusji elektronicznej Roland VAD506 z najnowszej linii V-Drums Acoustic Design. Sprawdźcie koniecznie!

Jay Weinberg zna się na rzeczy i doskonale rozumie moc zestawu perkusyjnego. W poniższych materiałach video wyciąga maksimum możliwości z tytułowego zestawu prezentując przy jego użyciu dwa kawałki grupy Slipknot. Dodatkowo dzieli się swoją opinią na temat tej perkusji.

„To wygląda jak zestaw, który można zobaczyć na dużej scenie. Jako perkusista grający muzykę heavy chcesz tej wagi, tego wpływu, a one ci to dają. ”

– komentuje Jay Weinberg (Slipknot)

Zapraszamy zatem do poniższych materiałów video:

Roland VAD506 to jeden z trzech najnowszych zestawów jakie Roland pokazał światu na początku tego roku. Połączenie świata zestawów cyfrowych z akustycznymi jeszcze nigdy nie było tak realistyczne. Roland zrobił kolejny bardzo duży krok w tej dziedzinie, a efekty są naprawdę imponujące.

Roland V-Drums Acoustic Design to zupełnie nowe doświadczenie w serii V-Drums, łączące fizyczną obecność bębnów akustycznych z wiodącą na świecie technologią cyfrowej perkusji firmy Roland. Autentyczny wygląd i szczegółowe wykonanie zestawu perkusyjnego z pełnowymiarowymi drewnianymi bębnami i talerzami, do tego tradycyjny chromowany osprzęt, mają sprawić abyś poczuł się, jakbyś grał na zestawie akustycznym. Jednocześnie nowy silnik brzmieniowy Roland Prismatic ma zadbać o realizm brzmieniowy twoich naturalnych reakcji podczas gry.

O nowych zestawach pisaliśmy w artykule:

NAMM 2020: Roland V-Drums Acoustic Design. Nowe spojrzenie na perkusję cyfrową!

Roland VAD506 to pięcioczęściowy zestaw zbudowany na drewnianych korpusach o pełnej głębokości i średnicy, doskonale wykończonych i zamontowanych na podwójnie wzmocnionych chromowanych ramach. Zaawansowana technologia czujników cyfrowych Roland i dynamiczny moduł TD-27 dostarczają dźwięk i reakcję, aby być pewnym że każde uderzenie, ghost-nuty, roll i swell są w pełni zagrane z dbałością o najmniejszy szczegół.

Roland VAD506 w skrócie:

 • Pięcioczęściowy zestaw V-Drums Acoustic Design z pełnowymiarowymi drewnianymi korpusami i podwójnie wzmocnionej chromowanej ramie
 • Moduł dźwiękowy TD-27 z zaawansowanym Prismatic Sound Modeling pochodzącym z flagowego TD-50
 • Cyfrowy werbel 14 ”PD-140DS i cyfrowy ride CY-18DR 18” z wieloczujnikowym triggerowaniem zapewnia niezrównaną dynamikę i dokładne wykrywania uderzenia
 • 10 ”PDA100-MS tom,12” PDA120-MS tom,PDA140F-MS 14 ” tom i kick 20” KD-200-MS z unikalnym chromowanym osprzętem i wykończeniem Midnight Sparkle
 • Dodatkowe talerze obejmują 12” VH-10 V-Hi-Hat, 14” CY-14C-T crash, oraz 16” CY-16R-T crash/ride
 • Perkusja w inspirujących przestrzeniach dźwiękowych dzięki nowo opracowanemu PureAcoustic Ambience Technology
 • Praktyczny interfejs do szybkiego i łatwego wybierania i personalizowania dźwięków perkusji
 • Importuj własne próbki WAV za pomocą karty SD
 • Wyjście stereo do miksowania i dwa przypisywalne wyjścia do wysyłania indywidualnych dźwięków perkusyjnych do miksera PA
 • Zintegrowany 28-kanałowy interfejs audio USB do profesjonalnej produkcji muzyki komputerowej
 • Trzy pomocnicze wejścia triggerowe w celu łatwej rozbudowy zestawu
 • Wbudowany Bluetooth do grania z muzyką ze smartfona lub laptopa
 • Wbudowane funkcje ćwiczeń do rozwijania umiejętności gry na perkusji

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/pl