Handpan, nowe instrumenty z serii MEINL Sonic Energy

0

Firma Meinl Cymbals wzbogaciła serię MEINL Sonic Energy o nowe instrumenty. Ręcznie wykonane HARMONIC ART PRO HANDPANS podbiją serca każdego fana muzyki relaksacyjnej, etnicznej czy alternatywnej.

Patrząc na MEINL Sonic Energy Harmonic Art Pro Handpans chyba pierwszy raz z absolutną swobodą można mówić o “waleniu w gary”. Już na pierwszy rzut oka widać, że te dziwne miski najłatwiej będzie zakwalifikować do grupy idiofonów. I choć ich wygląd przywodzi na myśl zamierzchłe czasy i najodleglejsze orienty, instrumenty te pierwszy raz światło dzienne ujrzały zaledwie 20 lat temu i wywodzą się nie z Indii czy Tybetu, a ze…. Szwajcarii.

Gra na MEINL Sonic Energy Harmonic Art Pro Handpan jak widać na załączonym materiale video, nie wydaje się bardzo skomplikowana. Wystarczy tylko dobre poczucie rytmu, znajomość stroju i wytrzymałe ręce 😉 Instrumenty wykonane są ręcznie z najlepszej jakości niemieckiej stali – materiał ten cechuje przede wszystkim duża elastyczność przy ręcznej obróbce i dobre trzymanie stroju. Jak zapewnia producent, Handpany zdolne są przetrwać wieczność, nie wymagając przy tym większej uwagi i pielęgnacji.

Brzmienie Harmonic Art Pro Handpan jest czyste i wyraźne, a jednocześnie przyjemne dla ucha, kojące i relaksujące. Dzięki specjalnemu strojowi (nuta centralna umieszczona w najwyższym punkcie instrumentu oraz siedem dźwięków dodatkowych usytuowanych w wyznaczonych bocznych punktach) Handpan ma niezwykle szeroką skalę zastosowań – równie dobrze sprawdzi się w terapii muzycznej, czy też na scenie, jako instrument solowy lub zespołowy.

Jeśli ciekawi Was brzmienie instrumentu, na żywo będziecie mogli zobaczyć go już niebawem podczas 4. edycji Festiwalu Wibracje, który odbędzie się 18-21 czerwca 2020 r. w Białobrzegach k. Warszawy.

O poprzedniej edycji imprezy pisaliśmy w MEINL Sonic Energy i VivaRhythm na “Wibracje Festiwal 2019”. Informacji o tegorocznym festiwalu szukajcie na http://wibracje.com.pl/

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlsonicenergy.com/
Dystrybutorhttp://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here