“Growth Rings”: Neil Peart w krótkim filmie o perkusji

0

W 2015 roku, kiedy Drum Workshop Inc. rozpoczął współpracę z Edge Factor przy tworzeniu filmu dokumentalnego “Masters of Resonance”, Neil Peart odbywał właśnie próby do ostatniej trasy koncertowej grupy Rush. Podczas prób muzyk poznał związanego z Edge Factor kanadyjskiego producenta – Jeremy’ego Bouta. Efektem tego spotkania jest krótki film pt. “Growth Rings”.

Od czasu cichej internetowej premiery “Growth Rings” w dniu 12 czerwca 2020 r., wypływająca z treści żywa i przemyślana refleksja na temat znaczenia muzyki uderzyła w wielu ludzi i szybko staje się sensacją internetową. W nagraniu Peart przypomina wszystkim, że muzyka jest jak pierścienie w pniu drzewa – nie jest pogodą swoich czasów, a „ucieleśnia” nastroje i ruchy, które nadały jej kontekst.

„Ten projekt był dziełem miłości. To inspirująca wiadomość, która ma wielkie znaczenie w tych niespokojnych czasach.”
– komentuje Scott Donnell, wiceprezes ds. Marketingu na świecie

Profesor Peart, znany ze swojej drobiazgowości i dokładności w pracy z perkusją, był także głównym twórcą tekstów i konceptualnych dzieł Rush z uznanych przez krytyków albumów zespołu.
Podobnie w przypadku nowego filmu – spostrzegawcze słowa zawarte w treści “Growth Rings” są, jak wiele jego tekstów piosenek – „kamieniami milowymi” i “znacznikami nowej epoki naszego życia”.

Neil Peart uważany jest za jednego z najlepszych perkusistów rockowych w historii. Muzyk zmarł w styczniu 2020 r. po długiej walce z rakiem. Jego śmierć była szokiem dla świata muzyki i społeczności perkusistów.

Neil Peart z Rush nie żyje…

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dwdrums.com/
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here