The MXR Legacy – Joe Barresi o swojej miłości do efektów MXR ze stajni Jim Dunlop

0

Poznajcie krótką lecz ciekawą historię uznanego amerykańskiego producenta muzycznego i inżyniera dźwięku – Joe Barresi. Swoją pasję oraz przyszły zawód zawdzięcza miłości do gitar i efektów MXR, z którymi nie rozstaje się do dziś.

Joe Barresi odkrył swoją miłość do gitar i efektów MXR jeszcze jako nastolatek, mieszkając wówczas w Staten Island, NYC. Nagrywanie własnych zespołów przerodziło się z czasem w pasję i zawód, które zaczął realizować od 1989, kiedy to przeniósł się do Południowej Kalifornii, aby poznać sposoby działania najważniejszych studiów nagraniowych w branży.

Z nagrania dowiecie się nie tylko, jak rozpoczęła się jego muzyczna podróż, ale również jakie efekty MRX są dla niego inspiracją.

Joe Barresi to amerykański inżynier i producent muzyczny, który współpracował z takimi sławami, jak Tool, Queens of the Stone Age czy Slipknot. Muzyk spędził lata wspinając się w rankingach i doskonaląc swoje umiejętności, a jego dar tworzenia dźwięków sprawił, że stał się bardzo poszukiwanym producentem i inżynierem dźwięku. Dziś jego dorobek obejmuje jedne z najbardziej wpływowych albumów heavy rockowych współczesnej epoki.

Joe Barresi nadal rozkoszuje się procesem twórczym, wykorzystując swoje talenty we własnym studiu. Poszukiwanie wspaniałych i wyrazistych dźwięków to dla Joe niekończąca się przygoda i choć od 1989 roku minął szmat czasu, muzyk nadal wykorzystuje do pracy pedały MXR.

Jeśli interesują Was efekty MXR, zapraszamy Was do naszych publikacji, które znajdziecie TUTAJ: https://uptone.pl/mxr.

Więcej szczegółów:
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj