Gretsch z nowymi wykończeniami dla bębnów Full Range

0

Firma Gretsch Drums wprowadza na rynek dwa nowe wykończenia dla popularnej linii bębnów Full Range. Oferta obejmuje instrumenty z przystępnej cenowo serii Catalina oraz odrobinę droższej serii Renown.

Brand manager Gretsch, Andrew Shreve w oświadczeniu prasowym mówi:

“Zawsze szukamy atrakcyjnych nowych wykończeń, które są zgodne z historycznym wyglądem bębnów Gretsch. Mamy świadomość oczekiwań fanów naszej marki i zawsze staramy się je spełniać”.

Bębny z serii Gretsch Renown zasłynęły ze swojej wszechstronności i profesjonalnej jakości dźwięku. Korpusy instrumentów wykonano z 7-warstwowej klonowej sklejki o krawędziach ściętych pod kątem 30 stopni, a ich wewnętrzna powierzchnia pokryta została srebrną farbą „Silver Sealer”. Nowy kolor, Satin Antique Blue Burst rozszerza paletę barw dostępnych dla serii do pięciu wykończeń lakierowych (znane wcześniej to Cherry Burst, Gloss Natural, Piano Black i Satin Tobacco Burst) oraz dwu w wersji Nitron (Silver Oyster Pearl i Vintage Pearl). Każdy z łącznie siedmiu kolorów dostępny jest dla ośmiu konfiguracji bębnów w zestawach od 3 do 5 elementów.

Jeśli z kolei mowa o Gretsch Catalina Club, do zaprezentowanego w 2018 roku koloru Blue Satin Flame dołączył teraz Yellow Satin Flame. Oprócz tych dwóch vintage’owych wykończeń, seria oferowana jest także w czterech wersjach lakieru satynowego(Gloss Crimson Burst, Piano Black, Satin Antique Fade i Satin Walnut Glaze).

Gretsch Catalina Club to wykonany z mahoniu nieduży zestaw świetnie nadający się do występów wyjazdowych lub do mniejszych pomieszczeń. Bębny mają krawędzie ścięte pod kątem 30 stopni i wyposażono je m.in. w obręcze 1,6 mm triple flanged oraz dwupunktowy system mocowania tomów Mini GTS.
Set oferowany jest w kilku konfiguracjach, z czego w nowym, żółtym wykończeniu dostępne będą dwie złożone z czterech elementów:

  • bęben basowy 18″x14″, floor tom 14″x14″, tom 12″x8″, werbel 14″x5″
  • bęben basowy 20″x14″, floor tom 14″x14″, tom 12″x8″, werbel 14″x5,5″

Więcej szczegółów
Producent: http://www.gretschdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here