Musical “W 80 Dni Dookoła Świata” nagłośniony przez system RCF

0

Ubiegłoroczne występy podczas Euroexpo w Lyonie zakończyły się pokazem musicalu “Le Tour Du Monde En 80 Jours” (“W 80 Dni Dookoła Świata”). Do nagłośnienia imprezy wykorzystany został system RCF HDL 30-A wzmocniony przez subwoofery 9007-AS oraz zestaw mikrofonów DPA. Zapraszamy do poznania kilku technicznych szczegółów z tego wydarzenia.

Wyprodukowany w 2018 roku “Le Tour Du Monde En 80 Jours” to swoista mieszanka cyrku, tańca, komedii i muzyki. Oryginalna opowieść Jules’a Verne’a została opatrzona muzyką w jedynej w swoim rodzaju świątecznej kreacji autorstwa trupy Grain De Sable (GDS Prod), zaś całym projektem kierowała Corinne Roux.

Od strony audio, za konsoletą FOH dostarczoną przez On Stage Audiovisual zasiadał Mehdi Ouldem Brahimemm, zaś dodatkowe wyposażenie zapewniła Feeling Music przy wsparciu technicznym w osobie Emanuela Morlini, specjalisty ds. Dźwięku w RCF.

Zastosowany system audio przeznaczony jest do nagłośnienia dla średnio 3.000 osób widowni. Główny system obsługiwały podwieszone po bokach moduły 10x HDL 30-A oraz subwoofery 10x SUB 9007-AS w konfiguracji z opóźnieniem łukowym. Pierwsze rzędy miejsc siedzących są obsługiwane przez cztery HDL 6-A. Sygnał całego nagłośnienia oparty jest na połączeniu cyfrowym AES/EBU poprzez zestawy CR16 sterowane przez system zarządzania siecią RDNet firmy RCF. Jako swoją główną konsolę mikserską Mehdi wybrał Yamaha CL5.

RCF HDL 30-A to kompaktowy dwudrożny, aktywny, mobilny system wyposażony w dwa 10-calowe głośniki niskotonowe i imponujący 4-calowy driver tytanowy. Spójny czterodrożny falowód jest wynikiem pogłębionych badań i projektowania. RCF HDL 30-A to pierwszy system liniowy w obudowie kompozytowej o zerowej fazie i ultra liniowej odpowiedzi amplitudowej. Wbudowany wzmacniacz o mocy 2200 W w klasie D zapewnia doskonałą klarowność odtwarzania i maksymalny poziom 137 decybeli SPL z pasmem przenoszenia od 50 Hz do 20000 Hz. RCF HDL30-A wyposażony jest w najnowocześniejsze przetworniki RCF z magnesami neodymowymi.

Z kolei RCF SUB 9007-AS to jeden z najpotężniejszych subwooferów 2×21″ do pracy scenicznej. Wyposażony jest w dwa hiperwentylowane 21″ neodymowe woofery z 4.0″ dwustronnie nawijana cewką, i taka budowa może dostarczyć solidną ilość niskich częstotliwości.

Zasilany jest z wzmacniacza o mocy 7200W który sprawdzi się w najbardziej wymagających sytuacjach. Obudowa SUB 9007-AS dopasowana jest do systemów D-Line HDL 50-A oraz HDL 20-A, umożliwiając dopasowanie przy stackowanu i perfekcyjne połączenie.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it/en
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here