Gary Husband postawił na markę Paiste

0

Każdy artysta wie, że świat muzyki nienawidzi stagnacji. Potrzeba zmiany dopadła także brytyjskiego perkusistę, Garego Husbanda. Muzyk poinformował swoich fanów, że od niedawna stał się endorserem marki Paiste.

“Nie ma dziś szczęśliwszego muzyka niż ja. Nie mogę się doczekać długiej i radosnej muzycznej przyszłości z wami. Dziękuję Paiste” – tak Gary Husband napisał na swoim profilu w portalu Facebook. Dotychczas muzyk grał na talerzach marki Zildjian.

Znany m.in. jako perkusista zespołu Level 42 oraz muzyk sesyjny występujący z niezliczoną ilością gwiazd światowej sceny Gary Husband urodził się w 1960 roku w Leeds w Wielkiej Brytanii. Choć z początku kształcił się jako pianista, szybko zrozumiał, że pociąga go również perkusja i tak, mając zaledwie 16 lat dołączył do The Syd Lawrence Orchestra jako pełnoetatowy perkusista.

Później było już tylko z górki – muzyk skrupulatnie rozwijał się współpracując początkowo m.in. z Mike Carr Trio, Barbara Thompson’s Paraphernalia, Gary Boyle Trio a nawet BBC Big Band i Ronnie Scott’s Jazz Club, a w późniejszych latach z Johnem McLaughlin, Allanem Holdsworthem, Jackiem Bruce (Cream), Alem Jarreau, Johnem Wettonem (King Crimson),  Andym Summersem (The Police) czy Jamesem Guthrie (Pink Floyd).
W 1998 roku Husband wydał swój pierwszy solowy album “Diary Of A Plastic Box“, który później miał zostać ponownie wydany jako podwójna płyta w 2008 roku, zatytułowany “The Complete Diary Of A Plastic Box”. Najnowszy solowy album artysty wydany został w kwietniu 2020 roku i nosi tytuł “Gary Husband and Markus Reuter – Music of our Times”.

Warto zaznaczyć, że Gary Husband nie zrezygnował z gry na fortepianie i regularnie koncertuje m.in. z zespołem John McLaughlin and 4th Dimension, z którym to miał okazję wystąpić w Polsce w kwietniu 2019 roku.

Więcej szczegółów
Producenthttp://www.paiste.com/
Dystrybutorhttps://pl.gewamusic.com
Artysta: https://www.facebook.com/GaryHusbandMusic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here