Damion Reid i debiut jego zestawu TAMA STAR w kultowym Blue Note w Nowym Jorku

0

Damion Reid – człowiek perkusja. Specjalista od pięknej jazzowej frazy i najwyższych lotów artykulacji. Mistrz gatunków i jeden z endorserów marki TAMA Drums. Dziś o debiutującym w jego muzycznym warsztacie zestawie TAMA STAR, z którym wystąpił w nowojorskim klubie Blue Note.

TAMA STAR to flagowa seria marki TAMA Drums. Inżynierowie Tamy stworzyli zestawy z wyselekcjonowanych gatunków drewna, dając jednocześnie możliwość wyboru jednego z trzech wykończeń: Bubinga, Klon oraz Orzech.

Swoje wrażenia z pierwszego koncertu w nowojorskim Blue Note na nowych “garach”, wyraził również Robert Glasper mówiąc, że Damion wyraźnie wybrał serię STAR dla uzyskania wszechstronnego brzmienia, przez co zrobił spore wrażenie na innych muzykach występujących w klubie.
Sam Damion stwierdził również, że obojętnie o jaki gatunek muzyki by chodziło – jazz, hip hop, rock czy cokolwiek innego, on i tak wybierze TAMA STAR.
Cóż, lepszej rekomendacji chyba nie można sobie wyobrazić.

Producent postawił również na absolutny brak kompromisu co do wykonania. Każdy zestaw posiada ręczną sygnaturę jego budowniczego, co sprawia, że odbiorca ma poczucie i jednocześnie pewność co do dbałości o najmniejszy nawet detal jego zestawu.
Co równie ważne, każdy zestaw wykonywany jest na indywidualne zamówienie, a czas oczekiwania na wymarzony instrument wynosi około 24 tygodnie.

Warto zauważyć, że seria STAR dedykowana jest dla profesjonalistów, dlatego też rozmiar każdego z bębnów wybierany jest na poziomie konfiguracji. Na tym etapie można również wybrać jeden z lakierów.
Musicie również wiedzieć, że wnętrze każdego korpusu jest ręcznie olejowane co stanowi jego najlepsze zabezpieczenie, uwypuklając jednocześnie piękny rysunek słojów drewna z którego zostały wykonane.

Jeśli chodzi zaś o parametry akustyczne.
W modelach TAMA STAR producent wykorzystał sporo bardzo ciekawych rozwiązań, dzięki którym maksymalnie wydłużono rezonans bębnów. Do tych rozwiązań warto zaliczyć: gumowe nóżki z pustą przestrzenią w środku – minimalizujące wibracje przenoszone na podłogę; nóżki centrali łączące stabilność z elastycznością – wszytko po to by zachować wysokie parametry akustyczne i nie ograniczać basu; oraz zawieszenie tomów – optymalne rozmieszczenie punktów styku, czyli takie, które nie wstrzymuje naturalnych wibracji korpusu.

Z taką właśnie perkusją w wykończeniu Bubinga wystąpił Damion Reid.
Nowojorski Blue Note usłyszał zarówno kunszt artysty jak i niebagatelne brzmienie zestawu TAMA STAR.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.tama.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here