Zuccero w czerwcu w Operze Leśnej w Sopocie

0

Organizatorzy o koncercie mówią “występ największego włoskiego artysty”! Bocelli chyba by się obraził, ale nie my to pisaliśmy, więc nie czujemy się odpowiedzialni… Jak to jednak mówią, o gustach się nie dyskutuje, a talentu i elektryzującego głosu Zucchero odmówić się nie da, a wręcz nie wolno.

Pozwolimy sobie zatem zaprosić was na koncert jednego z największych włoskich artystów – Zucchero Fornaciari. Koncert odbędzie się w ramach promocji wydanego w 2016 roku albumu „Black Cat” już 24 czerwca 2017 w Operze Leśnej w Sopocie.

Adelmo Fornaciari – jak naprawdę nazywa się Zucchero – jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych włoskich artystów wszech czasów. Jego płyta „Oro, Incenso e Birra” rozeszła się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. W 2016 roku Zucchero wydał trzynasty w swoim dorobku album zatytułowany „Black Cat”.

Przesycona blues-rockową aurą płyta, w której nagraniu gościnny udział wziął Mark Knopfler, gitarzysta słynnej grupy Dire Straits, nawiązuje do atmosfery i spontaniczności bestsellerowego krążka „Oro, Incenso e Birra”. Wydawnictwo promowała w Polsce piosenka „Partigiano Reggiano”, znalazł się na nim także utwór „Streets Of Surrender”, wynik współpracy włoskiego wokalisty z Bono z grupy U2. Jego tekst, inspirowany zamachem terrorystycznym w Paryżu, jest wyrazem hołdu dla tego miasta i jego mieszkańców.

W ramach promocji wydawnictwa Zucchero miał wystąpić 11 października 2016 roku na warszawskim Torwarze. Z powodu choroby artysty koncert został odwołany. Teraz polscy fani znów mają szansę usłyszeć na żywo materiał z nowej płyty włoskiego gwiazdora oraz jego największe przeboje.

Więcej o artyście szukajcie na www.zucchero.it i www.facebook.com/ZuccheroFornaciari.

Koncert Zucchero odbędzie się 24 czerwca 2017 w Operze Leśnej w Sopocie.

Bilety w cenie od 149 zł do 289 zł do nabycia na www.eventim.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here