Lost Education- Szamburski, Zakrocki i Piosik w Starym Maneżu

0

“My education – A Book Of Dreams” – książka autorstwa Williama S. Burroughsa stała się najważniejszym impulsem do powstania nowego muzycznego bytu. Bytu, który swoim brzmieniem, interpretacjami i melodyką wywoła u was mrowienie na rękach.

LOST EDUCATION, czyli duet SzaZa do współpracy zaprosił wokalistkę Hannę Piosik. Teksty wybitnego pisarza i poety, Williama S. Burroughsa stały się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Ich efektem jest debiutancki album “Book of Dreams”. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego wsparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa.

Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki (SzaZa) od niemal dwóch dekad aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej. Obaj współtworzą środowisko Lado ABC, którego konsekwentna działalność przyczyniła się do dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. Za pomocą klarnetu, skrzypiec, mbiry, głosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń poszukują jedności pozornie skrajnych przeciwieństw: hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności.
Więcej o nich znajdziecie na www.szaza.pl i www.szaza.bandcamp.com

Hanna Piosik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Charakterystyczna barwa głosu, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy jej koncert w metafizyczne widowisko. Współpracując z różnymi muzykami przedstawia własne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie wydaje drugi album projektu JOY POP, który można już usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych..
Więcej o Hannie szukajcie na www.soundcloud.com/di-aria.

Koncert Lost Education odbędzie się 20 maja 2017 roku o godzinie 20:00 w Starym Maneżu w Gdańsku. Wstęp wolny.

Więcej informacji i muzyki artystów znajdziecie na www.facebook.com/losteducationmusic i www.losteducation.bandcamp.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here