Zespół 5/6 w premierowym singlu “Nada Nada”

0

Posłuchajcie premierowego singla “Nada Nada” zespołu 5/6. Najnowszy utwór promuje debiutancki album “Nieoblicza”.

Nada Nada to utwór z gatunku muzyki Pop, który łącząc wielogłosowość z instrumentami tworzy energetyczny charakter piosenki. Radosny wydźwięk nadaje lekkości słuchania, a tekst nie pozostawia słuchacza obojętnym.

Zespół 5/6 to grupa sześciu wokalistów z różnych zakątków Polski, których połączyła Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest to jedna z niewielu polskich grup wokalnych a’cappella wykonująca muzykę rozrywkową począwszy od jazzu, funku a kończąc na popie. Powstały miks brzmieniowy jest konsekwencją połączenia sześciu różnych charakterów oraz stylistyk muzycznych w jakich artyści obracają się na co dzień. W skład zespołu wchodzą: Justyna Czarnota, Małgorzata Oleszczuk, Renata Tuszyńska, Irka Zapolska, Paweł Orłowski i Wiktor Gabor. Muzyka wokalna potraktowana instrumentalnie połączona z sekcją rytmiczną – piano – Ariel Suchowiecki, bas – Szymon Zalewski, perkusja – Jakub Grzywacz, daje pełne spektrum brzmienia.

Teledysk do utworu „Nada Nada” jest nawiązaniem do płyty „Nieoblicza” i charakteru zespołu 5/6. W klipie można zauważyć przede wszystkim wielobarwność, „oblicza” członków zespołu oraz powstający nieustannie świat. Wyraziste, neonowe kolory są powiązane z mocnymi charakterami wokalistów oraz ich indywidualnością. Wyłaniające się roześmiane twarze z okien, tańczące sylwetki oddają styl utworu oraz jego przesłanie – wolność, otwartość, również w kwestii interpretacji tekstu. Pojawiający się, animowany świat jest odzwierciedleniem twórczości zespołu, ponieważ ciągle kreuje coś nowego i zaskakującego. Inspiracją do stworzenia teledysku był Gdańsk, ponieważ dokładnie w tym miejscu wokaliści spotkali się kilka lat temu i stworzyli znaną już polskiej publiczności z wielu koncertów i festiwali grupę wokalną.

Zespół występował już na festiwalach muzycznych takich jak Ladies’ Jazz Festival, Classix Festival, Lidzbarskie Wieczory Jazzowe, Festiwal Przyjemności Muzycznych, Mundus Cantat, Mikstury Kultury, Młodzi Mają Głos, Europejski Festiwal Akademii Muzycznych, Music Everywhere, Międzynarodowy Festiwal “Canco Mediterrania” w Barcelonie czy Międzynarodowy Festiwal “Per Musicam Ad Astra”.

Więcej o zespole:
https://piecszostych.pl
https://www.facebook.com/piecszostychofficial
https://www.instagram.com/piec.szostych.official

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here