U2 podgrzewa atmosferę przed premierą czternastego albumu “Songs of Experience”. Po lyric video do “You’re The Best Thing About Me”, zespół opublikował piosenkę w formie pełnowymiarowego teledysku.

Za reżyserię nagrania odpowiedzialny był Jonas Åkerlund znany ze współpracy z Madonną, Lady Gagą i Rammsteinem.

Pod koniec sierpnia zespół podzielił się też z fanami niespodzianką – było nią opublikowane na Facebooku koncertowe wideo do utworu “Blackout”, które znajdziecie pod tekstem.

Songs Of Experience” jest kontynuacją wydanego w 2014 roku “Songs Of Innocence“. Oba albumy zainspirowane były zbiorem poematów “Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

U2 jest bezsprzecznie jedną z największych rockowych grup naszych czasów. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
Ostatni longplay Irlandczyków to “Songs of Innocence” z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu “iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris”.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/u2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here