Yes w maju w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

0

Choć grupa Yes niedawno obchodziła 50 – lecie istnienia, jej członkowie nadal są pełni werwy i już w maju nadchodzącego roku odwiedzą Polskę. Jedyny w swoim rodzaju koncert Yes odbędzie się 9 maja 2020 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego mówimy, że koncert Yes będzie jedyny w swoim rodzaju, spieszymy z wyjaśnieniem. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części, tj. oprawę muzyczną, jak i wizualną.
Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernego katalogu Yes. Podczas drugiej, usłyszymy utwory z “Relayer” – siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów Yes. “Relayer” wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakeman’a na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat.

Idealnie pokazuje to otwierający album singiel “Gates Of Delirium“, prawie 22-minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencją bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve’a Howe’a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie “Soon”, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei. Kolejne utwóry na płycie: “Sound Chaser” to prog-rockowo-jazzowy eksperyment fuzji pod silnym wpływem stylu Moraz’a oraz “To Be Over” – spokojne i delikatne zakończenie albumu, oparte na melodii Steve’a Howe’a.

Wydany pod koniec 1974 roku w Atlantic Records, “Relayer” kontynuował sukces Yes, osiągając #4 top albumów w Wielkiej Brytanii i #5 na US Billboard.

– Naprawdę nie możemy się doczekać zagrania utworów z albumu “Relayer” – mówi Steve Howe. – Natomiast w pierwszej połowie wieczoru wykonamy wyrafinowaną selekcję z ogromnego repertuaru Yes. Do zobaczenia na miejscu.


Koncert Yes odbędzie się 9 maja 2020 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. 

Bilety w regularnej sprzedaży dostępne będą od czwartku 30.10.2019 od godz. 10:00 na LiveNation.pl  i Ticketmaster.pl.


Podczas koncertu we Wrocławiu będzie można również zobaczyć wystawę prac Rogera Deana – angielskiego malarza i grafika, projektanta okładek do płyt Yes. Artysta będzie towarzyszyć muzykom podczas ich trasy “The Album Series 2020”.

Założony w 1968 roku przez Jona Andersona i nieżyjącego już Chrisa Squire’a, Yes jest jednym z najbardziej innowacyjnych, wpływowych i lubianych zespołów w historii muzyki rockowej. Ich albumy z lat 70.: “The Yes Album”, “Fragile”, “Close To The Edge”, “Yessongs”, “Tales From Topographic Oceans”, “Relayer” i “Going For The One” były przełomowe pod względem stylu muzycznego i treści.

Więcej o grupie na www.facebook.com/yestheband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here