Pierwsza solowa płyta Kuby Badacha cieszy się olbrzymią popularnością i właśnie otrzymała złoty status. Najnowszy singiel zatytułowany “Wracam do siebie” będzie już trzecim klipem promującym krążek “Oldschool”.

Klimatyczny, czarno-biały teledysk wyreżyserował Jacek Kościuszko. O nowej płycie artysta mówi –

Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze “starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60. Dla mnie “oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album “Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.”

Kuba Badach na koncie ma dwa Fryderyki, setki koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą gwiazd polskiej sceny oraz dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami. Najlepiej znany jest jako członek formacji Poluzjanci.

Informacje o artyście znajdziecie na www.facebook.com/Kuba-Badach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here