William “Bootsy” Collins kończy karierę sceniczną

0

Wygląda na to, że gwiazda muzyki funk, William “Bootsy” Collins po przeszło 50 latach grania będzie musiał zakończyć karierę. Jak wynika z informacji zamieszczonej na portalu społecznościowym artysty, do zawieszenia działalności scenicznej zmusiły go powody zdrowotne.

Williams “Bootsy” Collins swoją karierę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 60-tych. Przez przeszło 50 lat kariery artysta odcisnął niemałe piętno na rozwoju gatunku funk. Teraz Collins zdecydował się zakończyć karierę sceniczną, a na jego profilu FB pojawiło się oświadczenie:

“Nadszedł czas, bym wyjawił wam, drodzy Funkateersi, że nie będę już więcej grał koncertów na basie. Postanowiłem zostać nauczycielem dla przyszłych muzyków. Wiem, że możecie czuć się rozczarowani, pomyślcie jednak przez chwilę, jak ja się czuję. Lekarz powiedział – “zbyt duży nacisk na wewnętrzne ucho i prawą rękę”. Tak, zmusiło mnie to do myślenia. W 2019 Sheriff Ping Ping Ping nadal będzie grał w studio, ale niestety nie zobaczycie mnie już na żywo na scenie. Wiem, że będziecie teraz mieli masę pytań, na które nie będę w stanie odpowiedzieć, ale liczę na to, że kiedyś sami zrozumiecie. I pamiętajcie – ten rok będzie najbardziej Funkowym ze wszystkich! Przekonacie się sami. Bootsy baby!!!”

Collins założył The Pacemakers ze swoim bratem Phelps “Catfish” Collinsem w 1968 roku. Już na początku kariery, w 1970 roku, zespół towarzyszył Jamesowi Brown. Rok później “Bootsy” zagrał w hitach “Get Up (I Feel Like Being a) Sex Machine”, “Super Bad” oraz “Talkin ‘Loud and Sayin’ Nothing”. W 1972 r. rozpoczął pracę z George’em Clintonem w Parlamencie i Funkadelic, tworząc w końcu własną grupę Bootsy’s Rubber Band. Jego najnowszy album, “World Wide Funk”, został wydany w 2017 roku z udziałem wielu zaproszonych artystów.

Więcej o artyście na www.facebook.com/BootsyCollins.

Time has come for Me to tell all our Funkateers that I will Not be Playing Bass in Concerts anymore. I have decided to…

Opublikowany przez William "Bootsy" Collins Środa, 2 stycznia 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here